Rozstrzygnięcie II Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza tuż tuż!

Druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza spotkała się z rekordowym zainteresowaniem. Do Miejskiego Domu Kultury wpłynęło już 207 zgłoszeń, ale ta liczba może... ››

Druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza spotkała się z rekordowym zainteresowaniem. Do Miejskiego Domu Kultury wpłynęło już 207 zgłoszeń, ale ta liczba może się jeszcze zwiększyć!

 

 

- Do MDK nadesłano prace między innymi z Krakowa,  Katowic, Gdyni, Lublina, Torunia czy Warszawy, znalazły się też zgłoszenia ze Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii - informuje Anna Jadachowska z Działu Promocji Miejskiego Domu Kultury.


Konkurs ma na celu popularyzowanie współczesnej poezji oraz upamiętnienie przedwcześnie zmarłego Janusza Różewicza. Rok temu udział w nim wzięło 151 młodych twórców przed debiutem. Poetów oceniali poeci: Jacek Podsiadło, Maciej Melecki, Stefan Szczygłowski i Ireneusz Kaczmarczyk. Zwycięzcą został Jacek Kawecki z Rudy Śląskiej.


- Nagrodą było wydanie debiutanckiego tomiku wierszy, dziś już dostępnego dla publiczności za pośrednictwem radomszczańskiego MDK. „Przewodnik dla nieprzygotowanych” - to najlepszy dowód, że poezja jest ciągle żywa - tłumaczy Anna Jadachowska. 

 

Tegoroczne prace za moment trafią do jurorów. Po raz kolejny w tej trudnej roli będą mieli okazję sprawdzić się Maciej Melecki (poeta i scenarzysta filmowy, redaktor pisma Arkadia, pracownik Instytutu Mikołowskiego) oraz radomszczanin z pochodzenia Ireneusz Kaczmarczyk (doktor nauk humanistycznych, socjolog, nauczyciel akademicki, poeta, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, autor sześciu książek poetyckich, krytyk). Po raz pierwszy w historii Różewicz Open Festiwal z wierszami debiutantów zmierzą się natomiast poeta, prozaik, tłumacz i krytyk literacki, obecnie redaktor naczelny „Twórczości” - Bohdan Zadura, a także Joanna Mueller – poetka, literaturoznawczyni i krytyczka literacka.

 

Tak jak rok temu wybitni znawcy i twórcy poezji umożliwią laureatowi poetycki debiut. Zwycięzcę poznamy podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursu już 8 października o godzinie 19:00 w MDK w Radomsku.

Więcej o:
konkurs poetycki różewicz mdk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE