Rozpoczęły się XV Dni Kina

Rozpoczęły się XV Dni Kina Fot. I LO w Radomsku

W Radomsku rozpoczęła się kolejna edycja Dni Kina, organizowanych przez I Liceum Ogólnokształcące.

W Pracowni Filmoteki Szkolnej I LO odbyła się uroczysta inauguracja XV Dni Kina. Pierwszym elementem projektu są warsztaty realizatorskie, które potrwają trzy dni. Ich uczestnicy – 11 drużyn z I LO, II LO i ZSE w Radomsku będą mogli poznać sposoby tworzenia krótkich form audiowizualnych takich jak: teledysk, videoart, promovid, wideozapowiedź, wideorelacja, klip modowy czy reportaż z eventu.

- W czasie trwania zajęć, każdy uczestnik weźmie udział w części teoretycznej, czyli serii pokazów filmowych oraz części praktycznej. Oba bloki wzbogacone są elementami teorii, to jest wykładami oraz dyskusjami. Część praktyczna pozwoli uczestnikom spróbować swoich sił w całym procesie powstawania krótkiej formy audiowizualnej, od pomysłu, scenariusza i storyboardów, poprzez ustawianie oświetlenia i rejestrację materiału, aż po montaż, obejmujący między innymi naukę obsługi programu Adobe Premiere – mówi koordynatorka Dni Kina Aleksandra Kędra. Warsztaty prowadzą Aneta Wawrzoła i Grzegorz Habryn.

Bohaterką i gościem tegorocznej edycji Dni Kina będzie Aleksandra Konieczna – polska aktorka i reżyserka teatralna, dwukrotna laureatka Orła za pierwszoplanową rolę kobiecą w filmie „Ostatnia rodzina” oraz drugoplanową rolę kobiecą w filmie „Jak pies z kotem”, odtwórczyni jednej z głównych ról, w nominowanym do Oskara filmie Jana Komasy pt. „Boże Ciało”.

Więcej o:
radomsko dni kina I lo radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE