Radomsko, Łódzkie 21.0o Poniedziałek, 19 Sierpnia 2019

Rozpoczęła się XII Spartakiada Samorządowców Powiatu Radomszczańskiego

Sport i rekreacja
Beata Januszewska

Od zawodów w kręgle rozpoczęto XII Spartakiadę Samorządowców Powiatu Radomszczańskiego. Otwarcie całorocznych zmagań zapoczątkował wicestarosta Powiatu Radomszczańskiego Jakub Jędrzejczak oraz Prezes Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych Janusz Kamiński.

Swoich sił w bowlingu spróbowało aż 13 gmin z powiatu radomszczańskiego. Każda z gmin wystąpiła w czteroosobowych drużynach, w tym jedna kobieta.

Po emocjonującej walce wygrała drużyna z Gomunic, zdobywając 407 punktów. Na drugim miejscu uplasowało się Miasto Radomsko z 405 punktami na koncie, z kolei na trzecim miejscu, na podium znalazła się gmina Dobryszyce z 404 punktami.

Tuż za podium znalazły się drużyny z: Kobiel Wielkich, Kodręba, Ładzic, Gminy Radomsko, Kamieńska, Starostwa Powiatowego, Gidel, Przedborza, Masłowic i Wielgomłyn.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Katarzyna Łakoma (Miasto Radomsko), zdobywając 118 pkt, Najlepszym zawodnikiem natomiast został Daniel Carzyński (gmina Kobiele Wielkie) z ilością punktów 138.

Następne zmagania Samorządowców przewidywane są na 22 lutego w Dobryszycach. Tym razem zagrają w tenisa stołowego.

komentarze