Rozpoczęła się sesja Rady Miejskiej w Radomsku. Obrady będą burzliwe

Rozpoczęła się sesja Rady Miejskiej w Radomsku. Obrady będą burzliwe

Rozpoczęła się sesja Rady Miejskiej w Radomsku. W porządku obrad znalazły się punkty, które z pewnością wywołają ożywioną dyskusję.

Uchwałą, która wywołuje największe kontrowersje jest ta, dotycząca określenia stawek podatku od nieruchomości. A te – zgodnie ze złożonym przez władze miasta projektem, mają być wyższe niż obecnie. Przeciwni przyjęciu nowych stawek są radni opozycyjni.

- Po raz kolejny w tych trudnych czasach drenują portfele radomszczan – nie szukają oszczędności, nie zastanawiają się nad racjonalizacją wydatków budżetowych, nie mają planu na czas kryzysu. Bez opamiętania i refleksji podnoszą sobie wynagrodzenia, organizują kolejne eventy i bawią w najlepsze - nam radomszczanom natomiast każą za to wszystko płacić. Mówię temu po raz kolejny dość! Zwracam się także do radnych Rady Miejskiej w Radomsku o nieprzyjmowanie uchwały prezydenta Ferenca. Miejcie odrobinę przyzwoitości i rozsądku. Wybierali Was ludzie i to im macie służyć - a nie Jarosławowi Ferencowi, który - moim zdaniem - zatracił już zdrowy rozsądek – pisał przed kilkoma dniami na swoim facebookowym profilu radny Rafał Dębski (KO).

W porządku obrad dzisiejszej sesji jest też podjęcie uchwały w sprawie ustalenia cen i opłat za usługi przewozowe, uprawnień do przejazdów bezpłatnych i ulgowych oraz przepisów taryfowych w komunikacji miejskiej realizowanej na terenie miasta Radomsko oraz gmin sąsiadujących, które przystąpiły do porozumienia w celu wspólnej realizacji publicznego transportu zbiorowego. Radni będą też dyskutować nad zmianami w tegorocznym budżecie miasta oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko sesja rady miasta podwyżka podatków
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE