Rozpoczęła się budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Lipie i Dąbrówka. Są utrudnienia w ruchu

Rozpoczęła się budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Lipie i Dąbrówka. Są utrudnienia w ruchu Fot. UG Radomsko

Zgodnie z zapowiedziami, od poniedziałku, 17 czerwca 2024 r. w miejscowościach Lipie i Dąbrówka wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu. Utrudnienia spowodowane są budową kanalizacji sanitarnej w wymienionych miejscowościach.

Przedsięwzięcie obejmuje m.in. budowę sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej wraz z przyłączami w pasie drogowym, przepompowni ścieków i studni opomiarowania wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Wykonawca: firma Przedsiębiorstwo Budowlane KAN-BUD Arkadiusz Wawrzyniak na realizację zadania od dnia podpisania umowy ma 7 miesięcy. Tym samym przewidywany termin przywrócenia poprzedniej stałej organizacji ruchu lub wprowadzenie nowej stałej organizacji ruchu to 15 listopada 2024 r.

Koszt przedsięwzięcia to 6 170 962,68 zł. Zadanie finansowane jest ze środków pochodzących z budżetu Gminy Radomsko oraz z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. 

Więcej o:
powiat radomszczański gmina radomsko lipie dąbrówka kanalizacja sanitarna utrudnienia inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE