Rozpoczęcie roku szkolnego w I Liceum w Radomsku

Rozpoczęcie roku szkolnego w I Liceum w Radomsku

2 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2019/2020. Uczniowie po wakacyjnej przerwie powrócili do szkolnych murów. W I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku prawie trzystu uczniów rozpocznie naukę w pierwszych klasach.

Podczas uroczystego apelu, rozpoczynającego nowy rok szkolny,  pedagodzy i uczniowie minutą ciszy uczcili 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Dokładnie 1 września 1939 roku Niemcy napadli na Polskę i tym samym rozpoczęła się straszliwa w dziejach ludzkości wojna, trwająca do maja 1945 roku. Pokrótce rozpoczęcie i przebieg wojny przedstawił historyk I LO Radosław Oziembała. Uczniowie w części artystycznej zaprezentowali utwory poświęcone temu okresowi.

Dyrektor szkoły Renata Kosela życzyła zarówno pierwszoklasistom, jak i pozostałym uczniom, radości ze zdobywanej wiedzy i osiągania jak najlepszych wyników w nauce.

W tym roku naukę w pierwszej klasie rozpoczyna około 300 uczniów. To zdecydowanie więcej niż w latach ubiegłych. Powodem tego jest likwidacja oddziałów gimnazjalnych. Przez to w tym roku nastąpiła kumulacja absolwentów dwóch roczników klas po szkołach podstawowych i gimnazjach.

Natomiast w całym powiecie radomszczańskim naukę w szkołach średnich w pierwszych klasach rozpoczęło ponad 2 tysiące uczniów (1150 absolwentów szkół podstawowych i 1080 absolwentów gimnazjów.

Więcej o:
rozpoczęcie roku szkolnego radomsko nowy rok szkolny 2019/2020 I lo w radomsku I LO radomsko rok szkolny
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE