Rozpoczął się remont ul. Piłsudskiego w Radomsku. Są utrudnienia komunikacyjne!

Rozpoczął się remont ul. Piłsudskiego w Radomsku. Są utrudnienia komunikacyjne! Fot. Wojciech Bojdo

W poniedziałek, 4 września 2023 roku rozpoczęły się prace związane z remontem drogi powiatowej nr 3952E – ul. Piłsudskiego w Radomsku na odcinku od skrzyżowania z ulicą Targową (rondo) do przejazdu kolejowego.

W ramach tego zadania wymieniona zostanie kanalizacja deszczowa oraz nawierzchnia jezdni, chodników i zjazdów na posesje. Zakres prac obejmuje także budowę nowej linii kablowej i latarni oświetlenia ulicznego.

- Tak szeroki zakres prac może być realizowany tylko i wyłącznie przy zminimalizowanym ruchu. Wiąże się to z wyłączeniem remontowanego odcinka drogi powiatowej dla ruchu kołowego i wyznaczeniem objazdów. Mieszkańcy, instytucje oraz firmy, które znajdują się na odcinku ulicy objętym remontem mają zagwarantowany dojazd docelowy – informuje radomszczańskie starostwo.

Objazd dla pozostałych uczestników ruchu kołowego poprowadzony jest ulicą Krakowską (od ronda Braci Różewiczów), Brzeźnicką, Batorego i Sienkiewicza.

Umowny termin zakończenia prac to 19 maja 2024 r.

Całkowity koszt zadania 2 512 275,00 zł (plus koszt nadzoru inwestorskiego).

Powiat pozyskał na ten cel dotację z budżetu państwa (Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg) w wysokości 711 178 zł, a także pomoc finansową z Miasta Radomska na pokrycie kosztów remontu kanalizacji deszczowej i budowy oświetlenia ulicznego.

Przypominamy. W środę, 6 września 2023 r. rozpocznie się kolejna drogowa inwestycja w Radomsku – przebudowa ul. Reymonta.

Więcej o:
radomsko ulica piłsudskiego remont inwestycja utrudnienia remont piłsudskiego
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE