Różowe Skrzyneczki w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach

Różowe Skrzyneczki w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach Fot. ZSCKR w Dobryszycach

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach pojawiła się nowa inicjatywa, mająca na celu poprawę warunków higienicznych i komfortu uczennic. W damskich toaletach szkoły zamontowano Różowe Skrzyneczki, w których znajdują się podpaski i tampony, dostępne dla każdej potrzebującej osoby.

Różowe Skrzyneczki to pomysł Samorządu Uczniowskiego, który zainspirował się podobnymi akcjami w innych szkołach i instytucjach. Główna zasada Różowych Skrzyneczek brzmi: „Weź, jeśli potrzebujesz, dołóż, jeśli możesz”. Oznacza to, że każda uczennica może skorzystać z produktów higienicznych, jeśli zapomni o nich lub nie ma przy sobie. Jednocześnie, zachęca się do uzupełniania skrzyneczki, jeśli ktoś ma możliwość podzielenia się swoimi zapasami z innymi.

Celem Różowych Skrzyneczek jest nie tylko zapewnienie dostępności podstawowych artykułów higienicznych, ale także zwiększenie świadomości i solidarności wśród dziewcząt.

Różowe Skrzyneczki są także pięknie udekorowane przez uczniów z klas 3LTP i 2HTP, którzy wykazali się kreatywnością i talentem plastycznym.

Skrzyneczki to kolejny dowód na to, że Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach to szkoła nowoczesna, otwarta i przyjazna.

Źródło: FB Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach

Więcej o:
Różowe Skrzyneczki w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE