Rozmawiali z seniorami o zasadach bezpieczeństwa i prawach konsumenta

Rozmawiali z seniorami o zasadach bezpieczeństwa i prawach konsumenta Fot. KPP Radomsko

Zbliża się święto naszych babć i dziadków. Z tej okazji, 20 stycznia 2023 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Radomsku odbyła się debata z seniorami. Pośród zagadnień szeroko rozumianego bezpieczeństwa tematem wiodącym były nowelizacje ustawy o prawach konsumenta.

Zbliżający się Dzień Babci i Dzień Dziadka to doskonałe okazje do pokazania naszym seniorom, że ich bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. 20 stycznia 2023 roku w radomszczańskiej komendzie policji odbyła się debata społeczna z udziałem seniorów zrzeszonych w różnych instytucjach na terenie powiatu.

Przybyłych gości powitał Komendant Powiatowy Policji w Radomsku – podinsp. Jarosław Knapik. Spośród zaproszonych prelegentów jako pierwszy głos zabrał Powiatowy Rzecznik Konsumentów – Michał Sewerynek. Przekazał ważne tegoroczne zmiany w ustawie o ochronie konkurencji i konsumentów. Podał przykłady, jakie mają zastosowanie podczas zawierania umów cywilno – prawnych oraz opowiedział, jak się bronić przed nieuczciwymi sprzedawcami. Zaproszony prelegent odpowiedział na szereg pytań w tym zakresie.

Miłym i nawiązującym do wspomnień punktem spotkania była lekcja historii o dawnym Radomsku, którą poprowadziła historyk Agnieszka Podolska z radomszczańskiego muzeum. Po krótkiej wycieczce starymi uliczkami miasta przyszedł czas na kolejne tematy z zakresu bezpieczeństwa. Obecni seniorzy mieli okazję wysłuchać wykładu policjanta z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Przypomniał on ważne algorytmy postępowania w sytuacjach zgrożenia zdrowia i życia. By dopełnić zasad bezpieczeństwa, nie mogło zabraknąć lekcji policjanta „drogówki”, który wskazał na ważność elementów odblaskowych. Przypomniał on, że dobra widoczność niechronionych na drodze równa się zdrowie i życie nie tylko ich samych, ale i pozostałych uczestników.

Stałym elementem każdej debaty stała się Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, którą seniorzy doskonale znają z dotychczasowych spotkań z profilaktykiem społecznym, a dziś mieli okazję przypomnieć sobie rodzaje zagrożeń, jakie można nanosić na to interaktywne narzędzie. Wiedzą, że różne inne uciążliwości lokalne mogą też zgłaszać do swojego dzielnicowego.

(info: KPP w Radomsku)

Więcej o:
radomsko policja radomsko seniorzy spotkanie debata bezpieczeństwo
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE