Rozmawiali o sieci gazowniczej

Rozmawiali o sieci gazowniczej Fot. UM Radomsko

We wtorek, 8 września w Urzędzie Miasta w Radomsku miasta odbyło się spotkanie z mieszkańcami w sprawie sytuacji z gazyfikacją dzielnicy Bartodzieje. Prezydent Jarosław Ferenc przedstawił wyniki negocjacji, jakie miasto prowadzi w tej sprawie z Polską Spółką Gazownictwa.

Na zaproszenie prezydenta odpowiedziało kilkudziesięciu mieszkańców dzielnicy. Dyskusja była ożywiona lecz merytoryczna. W sierpniu miasto wydało pozytywną decyzję na realizację inwestycji polegającej na gazyfikacji ulic Wojska Polskiego, Leśmiana, Nałkowskiej i Rataja. Zobowiązało jednak inwestora, zgodnie z dotychczasowymi praktykami i przyjętym w mieście standardem, o wyprowadzenie tzw. „sięgaczy” do granic wszystkich działek budowlanych przy wspomnianych ulicach na co inwestor tym razem nie przystał.

Obecnie prowadzone są negocjacje z Polską Spółką Gazownictwa. Prezydent zapowiedział, że kolejna decyzja da zielone światło dla sieci gazowej na Bartodziejach.

W spotkaniu uczestniczyli również radni Rafał Dębski i Jacek Gębicz oraz naczelnik Wydziału Inwestycji i Inżynierii Miejskiej Monika Andrysiak.

Podczas spotkania mieszkańcy mieli możliwość wpisania się na listę deklaracji do chęci podłączenia się do sieci gazowej w przyszłych latach.

(info: UM w Radomsku)

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko sieć gazownicza bartodzieje spotkanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE