Rozmawiali o rozwoju w Bibliotece Miejskiej

Marcin Bugajski i Ewa Cłapa opowiadali o możliwościach rozwoju regionu

22 października do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku przybyli na zaproszenie lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej wicemarszałek województwa Marcin Bugajski oraz Ewa Cłapa, którzy opowiedzieli o możliwościach pozyskiwania środków zewnętrznych z Unii Europejskiej do realizacji inwestycji samorządowych. 

Na wstępie starosta Robert Zakrzewski przybliżył zebranym uczestnikom spotkania jakie projekty zrealizowane w powiecie z wykorzystaniem środków zewnętrznych. Następnie zwrócono uwagę na to, jak w nadchodzącej kadencji mogą one być wykorzystane.

Wicemarszałek Bugajski zaznaczył, iż wiele pomysłów jakie ma w swoim programie Platforma Obywatelska w Radomsku, może liczyć na wsparcie finansowe z Unii Europejskiej (m. in. eliminacja występowania podtopień, rewitalizacja obszarów w centrum miasta, utworzenie miejskiego żłobka, modernizacja i unowocześnianie istniejącej na terenie miasta bazy przedszkolnej, rozwój bazy sportowej, wymiana oświetlenia ulicznego z tradycyjnego na „ledowe”, budowa kanalizacji oraz miejskiej sieci ciepłowniczej).

- Stare przysłowie mówi, iż jeśli statek nie wie gdzie płynąć to i dobre wiatry nie pomogą. Podobnie jest z inwestycjami. Jeśli brak pomysłu to i nawet posiadanie sporych pieniądzy nie pomoże. Cieszę się, że pan starosta te pomysły ma jak i ludzi, którzy go w tym wspierają - komentował na spotkaniu wicemarszałek Bugajski.

- Jedynie czynnik ludzki może zawieść przy realizacji wspomnianych przez nas projektów. Platforma Obywatelska w Radomsku ma wiedzę, umiejętności i energię do realizacji tego, co mówimy. To nie są pomysły wyssane z palca. Były one konsultowane z wieloma specjalistami z regionu jak i wojewódzkich. Wszystko o czym dziś mówiliśmy, jest w zasięgu naszych możliwości, jeśli tylko odpowiedni gospodarz weźmie te sprawy w swoje ręce - przekonywał radny sejmiku wojewódzkiego Jakub Jędrzejczak.

Więcej o:
wybory2014 platforma obywatelska po radomsko fryszerka robert zakrzewski okręg wyborczy kandydat radny
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE