Rozmawiali o finansach placówek medycznych oraz pomocy dla uchodźców

Rozmawiali o finansach placówek medycznych oraz pomocy dla uchodźców Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Finanse placówek służby zdrowia oraz pomoc świadczona uchodźcom z Ukrainy – to główne tematy poruszane podczas Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Powiatu Radomszczańskiego, która obradowała we wtorek 20 września 2022 r.

Z informacji przedstawionej przez dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Pro Familia” wynika, że w bilansie za pierwsze półrocze 2022 odnotowano niewielką stratę, w bilansie przedstawionym przez Szpital Powiatowy w Radomsku widać za to zyski.

Obie placówki niosą również pomoc obywatelom Ukrainy przebywającym na terenie powiatu radomszczańskiego w związku z trwającą wojną. Od chwili rozpoczęcia konfliktu zbrojnego na Ukrainie w „Pro Familii” udzielono łącznie ok. 720 świadczeń zdrowotnych, a w Szpitalu Powiatowym (w oparciu o umowy z ŁOW NFZ) w pierwszym półroczu 2022 r. łącznie hospitalizowanych było 81 osób (w tym m.in. SOR – 36, Oddział Ginekologiczno – Położniczy – 15).

Więcej o:
radomsko starostwo radomsko komisja zdrowia finanse służba zdrowia placówki medyczne szpital radomsko pro familia uchodźcy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE