Różewicz Open Festiwal w Radomsku w formie online

Różewicz Open Festiwal w Radomsku w formie online Fot. MDK

Mimo epidemii, Różewicz Open Festiwal odbędzie się. W nieco zmienionej formie, bo online.

Festiwal obejrzeć będzie można w Internecie, od 9 do 11 października, a centralny punkt to multimedialne widowisko słowno – muzyczne z elementami performance przedstawiające spuściznę artystyczną Janusza, Stanisława i Tadeusza Różewiczów.

W spektaklu wezmą udział lokalni artyści, radomszczanie, jak również uznani twórcy. Scenariusz widowiska obejmuje życiorysy wszystkich braci, jednak punktem odniesienia będą teksty Tadeusza Różewicza, dramaturga i poety. Do widowiska, będącego retrospekcją życia i twórczości braci, wprowadzi dyskusja panelowa z literaturoznawcami, filmoznawcami, miłośnikami ich twórczości.

W czasie festiwalu działać będzie również festiwalowe studio, w którym zdalnie gościć będziemy m.in. członków rodziny i przyjaciół braci. Widzowie zaproszeni zostaną również na wirtualny spacer, któremu towarzyszyć będzie historyczna gawęda. Kamera odwiedzi miejsca związane z radomszczańską młodością braci.

Ponadto w galerii Miejskiego Domu Kultury przygotowana zostanie wystawa archiwaliów dotyczących braci.

Podobne wystawy otwarte zostaną w Muzeum Regionalnym im. Stanisława Sankowskiego i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Sfilmowane, profesjonalnie zmontowane opatrzone komentarzem i oglądać będzie można m.in. na stronie prowadzonej przez MDK.

Więcej o:
różewicz open festiwal radomsko rof radomsko mdk radomsko różewicz open festiwal w radosmku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE