Różewicz Open Festiwal: koncert - Steve Nash, Dj Funktion, Pan Jaras & Pinky Loops Quartet

W ramach trwającego Różewicz Open Festiwal, w sobotę (12 października) na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku można było wysłuchać znakomitego koncertu w wykonaniu Steve’a Nash’a oraz Dj Funktion, Pan Jaras & Pinky Loops Quartet.

Koncert „Steve Nash oraz Dj Funktion, Pan Jaras & Pinky Loops Quartet” składał się z autorskich aranżacji muzyki filmowej stanowiącej klasykę kina zarówno polskiego, jak i zagranicznego, przeplataną klasyczną muzyką w elektronicznej odsłonie oraz najbardziej znanymi motywami z płyty „Out of fade” nagrodzonej m.in. Mateuszem Trójki.

Można było wysłuchać m.in. takich utworów jak Time z filmu Incepcja, El Tango De Roxanne z filmu Moulin Rouge, piosenkę z serialu Dr House, a także z filmów Quentina Tarantino, czy też Romana Polańskiego. Muzycy wykonali również swoje wersje kompozycji Stanisława Moniuszki – którego w tym roku obchodzimy 200. rocznicę urodzin – jak Halka, Dumka i Prząśniczka.

Steve Nash - to polski DJ, remikser, producent muzyczny, kompozytor i pianista, od lat na stałe związany z Toruniem. Trzykrotny mistrz świata DJ-ów International Dj Association w latach 2012, 2013 i 2015, wicemistrz Sample Music Festival (2017). Ukończył Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II st. w Częstochowie i Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Współpracował z wykonawcami muzyki, jak np. O.S.T.R., Małpa, Grubson, a w ramach Męskiego Grania 2016 także z Tomaszem Organkiem, Dawidem Podsiadło czy z O.S.T.R.-em.

Twórca projektu Steve Nash & Turntable Orchestra - nowatorsko łączącego muzykę klasyczną z elektroniką i jazzem, z wykorzystaniem orkiestry i turntablizmu. Projekt ten został nagrodzony w 2017 r. Nagrodą Muzyczną Programu Trzeciego – „Mateusz” w kategorii muzyki rozrywkowej - „Debiut”.

Więcej o:
różewicz open festiwal mdk radomsko dom kultury w radomsku festiwal różewicz różewicz radomsko festwial mdk radomsko koncert mdk radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE