Rozdano nagrody w konkursie Najpiękniejsze Reymontowskie Pejzaże

Rozdano nagrody w konkursie Najpiękniejsze Reymontowskie Pejzaże

Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 3 w Radomsku, we współpracy z Muzeum Regionalnym im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku ogłosił Ogólnopolski konkurs plastyczny "Reymontowskie Pejzaże" dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Konkurs stanowi jedno z przedsięwzięć realizowanych w ramach obchodów Roku Reymontowskiego w Radomsku i został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta.

Zadaniem konkursowym było wykonanie kompozycji plastycznej, inspirowanej opisem krajobrazu z dowolnie wybranego utworu Władysława Stanisława Reymonta. Na konkurs wpłynęły 164 prace. Jurorzy wybrali najlepsze z, a ich autorzy zostali nagrodzeni. Zwycięzcy oraz osoby wyróżnione  w konkursie z rąk wiceprezydenta Radomska, Małgorzaty Kańskiej-Kipigroch odebrali nagrody.

W kategorii klas podstawowych pierwsze miejsce zajęła Oliwia Superz ze Szkoły Podstawowej w Drzewcach oraz Katarzyna Trzeciak ze Szkoły Podstawowej w Lipcach Reymontowskich. Drugie miejsce zajęły uczennice ze Szkoły Podstawowej w Lipcach Reymontowskich oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radomsku. Nagrody odebrały Zuzanna Kumos i Aleksandra Wieczorek. Trzecie miejsce przypadło uczennicom: Aleksandrze Muskale i Klaudii Stelmaszczyk ze Szkoły Podstawowej nr 5 i 8 w Radomsku. Wyróżnienia otrzymali: Olga Arndt, Wiktor Fogielman, Aleksandra Woch, Kamil Żurawski.

W kategorii klas gimnazjalnych nagrodzeni uczniowie to: Maciej Ciura oraz Martyna Rybak z Gimnazjum nr 18 w Częstochowie za zajęcie pierwszego miejsca. Drugie miejsce przypadło Patrycji Dura i Magdalenie Małasiewicz z Publicznego Gimnazjum w Lipcach Reymontowskich i Gimnazjum nr 18 w Częstochowie. Nagrody za miejsce trzecie odebrali uczniowie: Patrycja Miara i Weronika Tymowska z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Radomsku. W kategorii gimnazjum wyróżniono: Aleksandre Bekas, Olgagę Foltyniewicz, Wiktorię Kitalę, Piotra Kulisia, Patrycję Moskalik, Maksymiliana Mrzawę.

Info i foto: UM Radomsko

Więcej o:
konkurs konkurs plastyczny um radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE