Rozbudowa ul. Stolarzy w Radomsku na finiszu

Rozbudowa ul. Stolarzy w Radomsku na finiszu Fot. UM Radomsko

Dobiega końca rozbudowa ul. Stolarzy w Radomsku. Jak podkreślają urzędnicy, inwestycja umożliwi dostęp do nowych terenów inwestorom oraz poprawi układ komunikacyjny na terenie strefy inwestycyjnej.

W ramach zadania powstał nowy 400-metrowy odcinek drogi od skrzyżowania z ul. Przedsiębiorców do granicy działki nr 158 obręb 36 w Radomsku, wraz z infrastrukturą towarzyszącą w postaci sieci kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia ulicznego.

Przedsięwzięcie obejmowało budowę jezdni, placu do zawracania, chodnika, sieci kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego, korektę wysokościową warstwy ścieralnej fragmentu istniejącej jezdni oraz zabezpieczenie istniejącej infrastruktury niezwiązanej z funkcjonowaniem drogi poprzez założenie rur ochronnych (dot. sieci wodociągowej i sieci elektroenergetycznej). W ramach projektu rozbudowano także sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej.

Obecnie do wykonania pozostało oznakowanie poziome i pionowe oraz prace porządkowe.

Rozbudowę wykonuje firma „POZIOM”, za blisko 1.750.000,00 zł. Na jej realizację Miasto Radomsko pozyskało dotację z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 85 proc. kosztów kwalifikowanych.

Więcej o:
radomsko ulica stolarz radomsko inwestycja rozbudowa ulicy stolarzy urząd miasta radomsko strefa inwestycyjna radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE