Royal Russian Ballet w Radomsku

Mistrzowie sceny baletowej zaprezentują "Jezioro łabędzie" w MDK-u.

Źródło: Miejski Dom KulturyTakie widowisko nie zdarza się u nas często! Royal Russian Ballet zaprezentuje na scenach Miejskiego Domu Kultury najsłynniejszy utwór Piotra Czajkowskiego „Jezioro Łabędzie”. Widowisko odbędzie się 2 października o godz. 19.00. Występ jest etapem turnee zespołu po Polsce.


Choć prawie każdy kojarzy „Jezioro łabędzie", zapewne niewiele osób zna fabułę baletu. Jest to opowieść o księciu Zygfrydzie, który w dzień swoich szesnastych urodzin odbywa wyprawę z przyjaciółmi w okolice pięknego jeziora. Nie spodziewa się, jak wiele niespodzianek w tym dniu go czeka - najpierw królowa rozkaże mu wybrać jedną z trzech kandydatek na małżonkę. Potem pozna kogoś, kto skradnie jego serce - zaklętą w białego łabędzia Odettę, z której jedynie on może zdjąć klątwę.  Jako człowiek prawego serca, musi jedynie przysiąc jej wieczną miłość, a wtedy dziewczyna przestanie przemieniać się w łabędzia i będzie mogła wieść szczęśliwe życie u boku ukochanego. Siwobrody czarodziej Robert, używa jednak fortelu i na bal księcia wysyła swoją córkę Odylię - czarnego łabędzia, której to przez fatalną pomyłkę Zygfryd przysięga miłość...


Royal Russian Ballet, złożony z artystów rosyjskich i ukraińskich, niesłychanie szybko zdobywa sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Nad zespołem artystów czuwają dwie wspaniałe osobowości: Mikhail Bezzubikov – solista Boshoi Ballet, ukończył słynną rosyjską szkołę choreografii w Perm, Honorowy Artysta Rosji oraz Anatoliy Kazatskiy – manager zespołu, tancerz i choreograf, m.in zwycięzca Międzynarodowego Konkursu „ Serge Lifar 2002”.


Bilety można rezerwować już teraz pod numerem telefonu 519144508.

Więcej o:
jezioro łabędzie w radomsku royal russian ballet balet mdk
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE