Rowerzyści mają przywileje, ale też obowiązki

Rowerzyści mają przywileje, ale też obowiązki

Rowerzyści nie zawsze pamiętają, że obowiązują ich także nowe, wyższe mandaty za wykroczenia na drodze. Nowy taryfikator obejmuje rowerzystów! Za jazdę w stanie nietrzeźwości można zapłacić do 2,5 tys. zł. Za nieustąpienie pierwszeństwa na przejściu dla pieszych 500 zł. Surowo karane są też m.in. rozmowa przez telefon podczas kierowania rowerem, jego zły stan techniczny i jazda po chodniku - choć ta ostatnia nie zawsze.

- Najwyższe mandaty w wysokości 2,5 tys. zł grożą osobom poruszającym się w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila). Osoba wsiadająca na rower po spożyciu mniejszej ilości alkoholu (0,2-0,5 promila) może zostać ukarana mandatem w wysokości 1000 złotych - przestrzega i przypomina podinspektor Mariusz Pawłowski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Radomsku.

Właśnie z myślą o rowerzystach policja rozpoczęła nową edycję ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Skierowana jest do kierujących motocyklami, motorowerami, rowerami, a także hulajnogami elektrycznymi.

O czym powinni pamiętać rowerzyści poruszający się motocyklami czy hulajnogami elektrycznymi? O tym w rozmowie z naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Radomsku, podinspektorem Mariuszem Pawłowskim. Tylko na portalu Radomsko24.pl. Piątek, 14 kwietnia o godzinie 19.45. Zapraszamy.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk mariusz pawłowski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE