Rowerzyści i piesi w Radomsku otrzymali kamizelki odblaskowe

O tym, jak ważne jest odpowiednie oznakowanie elementami odblaskowymi pieszych i rowerzystów, przypominali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku. We wtorek, 21 września 2021 r. zorganizowali akcję, podczas której rozdawali mieszkańcom kamizelki odblaskowe.

Działania prowadzone były w ramach trwającej w dniach 16-22 września akcji Road Safety Days. Są to działania  funkcjonariuszy oraz innych podmiotów działających w obszarze bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z „wizją zero”: zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

- Jesienią zmierzch zapada szybciej. Pojawiają się złe warunki drogowe, mżawki czy deszcz. To wszystko sprawia, że piesi stają się zdecydowanie mniej widoczni. Pieszy czy rowerzysta w kamizelce, czy to w obszarze zabudowanym, czy poza nim, jest łatwiej dostrzegalny przez kierowców. Kierowcy mają możliwość wcześniejszego zareagowania na obecność takiej osoby na jezdni i podjęcia takiego manewru, by nie doprowadzić do zdarzenia drogowego – zauważa Arkadiusz Bednarczyk zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

W akacji uczestniczył również Tomasz Niezabitowski ze Stowarzyszenia Pokrzywdzonych w Wypadkach Drogowych „Bezpieczna Droga i Miasto” w Radomsku.

Zobacz relację wideo z przebiegu akcji

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko policja radomsko kamizelki odblaskowe akcja bezpieczeństwo na drogach road safety days
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE