Rowerowe Przywitanie Wiosny 2019

Rowerowe Przywitanie Wiosny 2019

Radomszczańska grupa Rowerowo.pl zaprasza na Rowerowe Przywitanie Wiosny 2019. Sportowa impreza odbędzie się 23 marca.

- Tegoroczna zima okazała się całkiem łaskawa i bardzo się nie uprzykrzała. To jednak nie zmienia faktu, że trzeba okazale przywitać nadchodząca już wiosnę. W związku z tym, nasza ekipa rowerowa szykuje następną edycję rowerowego przywitania wiosny - napisali na swoim facebookowym profilu organizatorzy imprezy.

Tradycyjnie uczestnicy spotkają się 23 marca przy fontannie w centrum miasta (Plac 3 Maja, koło poczty). Po omówieniu spraw organizacyjnych, ruszą barwnym rowerowym peletonem przez miasto, do miejsca w którym pożegnają zimę.

Plan imprezy:
15.00 - 15.30 - Spotkanie przy fontannie. Omówienie zasad i trasy przejazdu. Zdjęcia, rozmowy w gronie własnym oraz z mediami.

ok.15.30 - 16.30 - Kolorowy przejazd przez miasto. Kolejno ulicami: Mineralna, Wyszyńskiego do ścieżki rowerowej, którą pojadą do Suchej Wsi. Następnie lasami do Klekowca i dalej na Topisz. Trasa może ulec zmianie, jeżeli sytuacja będzie tego wymagała.

ok.16.30 - rozpoczęcie przygotowania do pożegnania zimy i przywitania wiosny - czyli spalenia Marzana (przyp. męski odpowiednik Marzanny). Jeżeli to będzie możliwe (aura pozwoli) rozpalone zostanie symboliczne ognisko nad rzeką, aby upiec pierwszą wiosenną kiełbasę.

Więcej o:
rowerowo.pl powitanie wiosny rajd radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE