Rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę

Rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę Fot. UM Radomsko

Już 13 lipca z Radomska wyruszy rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę. Zbiórka o godzinie 5.45 na Placu 3 Maja koło fontanny.

Wspólny wyjazd do Częstochowy odbywa się w ramach XIV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. Pielgrzymi spotykają się tradycyjnie na placu 3 Maja koło fontanny o godzinie 5.45. Po krótkim przywitaniu, wyruszą w trasę około godziny 6.00. Do Częstochowy pojadą tradycyjnie DK91, czyli wyjazd w kierunku Częstochowy ulicą Krakowską. Po drodze planowane są 3 postoje: Kłomnice, Michałów (parking), Rędziny (kościół).

Tym razem jest mała zmiana programu w Częstochowie. Ze względu na remont w katedrze, pielgrzymi spotykają się bezpośrednio w Alei Najświętszej Marii Panny od strony Placu Daszyńskiego. Stąd zaplanowany jest na godzinę 10.00, przejazd alejami pod Jasną Górę. O godzinie 11.30 Msza Święta na szczycie. Wyjazd w drogę powrotną, przewidywany jest na godzinę 14.00.

- Wszystkich uczestników proszę o zabranie koszulek z logo Radomska lub innych białych, które będziemy mogli założyć na czas wspólnego przejazdu. Przypominam o tym, że uczestniczymy w pielgrzymce na własną odpowiedzialność. Proszę o zabranie podstawowego zestawu naprawczego z odpowiednią dętką, a rower, którym będziemy się poruszać, musi być sprawny technicznie. Ponadto zabieramy niezbędną ilość napojów i żywności. Zalecamy zawarcie dodatkowego indywidualnego ubezpieczenia dla rowerzystów

- informują organizatorzy.

Więcej szczegółów o pielgrzymce ogólnopolskiej pod linkiem TUTAJ.

Więcej o:
rowerowa pielgrzymka na jasną górę jasna góra częstochowa pielgrzymka radomsko rowerowa pielgrzymka radomsko rowerowo.pl
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE