Rower dla prezydenta Radomska. Konferencja KO o komunikacji w mieście

Fot. Klaudia Gajda

W poniedziałek, 30 października radni Rafał Dębski oraz Łukasz Więcek z KO zorganizowali konferencję prasową. Z mediami spotkali się pod Urzędem Miasta, mówili o komunikacyjnym chaosie w Radomsku… dla prezydenta Jarosława Ferenca mieli prezent – rower.

Radni postanowili poruszyć temat komunikacji miejskiej w Radomsku. Podkreślali, że to efekt braku koordynacji, bałaganu i braku strategicznego myślenia.

- Od kilku tygodni nasze miasto zostało sparaliżowane, to nie jest przejściowy kłopot, dotyka to mieszkańców i przedsiębiorców. To próba skumulowania inwestycji przed wyborami samorządowymi, celem stworzenia potężnego bumu inwestycyjnego, którego nie ma. Miasto zamiast inwestować w nowe drogi, jak np. skrzyżowanie przy ul. Staszica i Metalurgii, czy obwodnicy… tak naprawdę zajmuje się remontem dróg, które skumulowane tworzą chaos – mówił Łukasz Więcek z KO.

Radny podkreślał, że korki w Radomsku są porównywalne do tych w dużych miastach, a żeby przejechać z jednego końca na drugi potrzeba i 40 minut.
Dla prezydenta organizatorzy konferencji przygotowali prezent… rower.

- Może to wygląda śmiesznie… mamy rower dla prezydenta. To symbol tego, że chyba tylko rower pozwala się sprawnie poruszać po mieście… choć ścieżek rowerowych jest jak na lekarstwo. Mam nadzieję, że po tym prezencie prezydent przemyśli temat i będzie mądrzej planował inwestycje w naszym mieście – dodał radny Więcek.

- My wielokrotnie na sesjach pytaliśmy czy daje sobie radę z planowaniem tych inwestycji… widzimy, że w sposób ewidentny nie jest w stanie opanować tego procesu inwestycyjnego w naszym mieście – komentował Rafał Dębski, radny Rady Miejskiej w Radomsku.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Rower dla prezydenta Radomska. Konferencja KO o komunikacji w mieście Łukasz Więcek Rafał Dębski KO Radomsko PO radomsko drogi Radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE