Roman Janiec: Leniwym nawet nie chce się znaków ustawić

Roman Janiec: Leniwym nawet nie chce się znaków ustawić Fot. M. Kołaczkowski

Fragment drogi w Masłowicach i Krerach aż do końca powiatu radomszczańskiego, jest w fatalnym stanie. Jak mówią mieszkańcy dziury zalepione miesiąc temu znów się pojawiły, na nic doraźne łatanie ubytków. Ciężkie auta, które tą drogą się poruszają niszczą nawierzchnię – na pewnym odcinku asfalt się po prostu zsunął. Roman Janiec, mieszkaniec gminy Masłowice i dyrektor szkoły w Strzelcach Małych był też świadkiem jak duże auto ciężarowe po prostu zaryło się w asfalcie, a sama nawierzchnia dosłownie spłynęła na pobocze.

Roman Janiec stara się poruszyć wszelkie instytucje.

- Byłem na jednym z posiedzeń Rady Gminy w ubiegłym roku, gdy odwiedziła nas pani starosta i pytana o remont tej drogi czy będzie wykonany, jedyną odpowiedzią było: nie. To zdanie nawet głęboko nie motywowała. Po prostu mówiła, że nie i tyle.  Byłem wręcz zaskoczony obojętnością jeśli chodzi o ważną rzecz jaką są drogi – mówi Roman Janiec.

Gościa portalu Radomsko24.pl zastanawia mechanizm jak drogi powiatowe są remontowane.

- Dobrze byłoby wiedzieć dlaczego jedna gmina ma w 100 procentach coś finansowane, a druga, mimo że chce się dołożyć w 50 procentach nie ma nic – dodaje Roman Janiec.

Rozmowa z Romanem Jańcem, na portalu Radomsko24.pl w środę 18 maja, o godzinie 19.45.   

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk roman janiec
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE