Rok 2014 w radomszczańskim sporcie

W 2014 roku w radomszczańskim sporcie sporo się działo. Miniony rok obfitował w znaczące sukcesy radomszczańskich zawodników. Nie zabrakło też kilku porażek. Oto lista najważniejszych wydarzeń sportowych ubiegłego roku.

W 2014 roku w radomszczańskim sporcie działo się całkiem sporo. Miniony rok obfitował w znaczące sukcesy radomszczańskich zawodników, jednak nie zabrakło też kilku porażek. Oto lista najważniejszych wydarzeń oraz osiągnięć sportowych ubiegłego roku.

Styczeń

Z początkiem roku nowym trenerem występującego w III lidze Mechanika Radomsko został Krzysztof Kowalski. Dla nowego szkoleniowca żółto-niebieskich był to powrót do pracy z seniorami Mechanika po blisko 3,5 roku.

Luty

W Dobryszycach rozegrano II Memoriał im. Grzegorza Pokory. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Oliwia Kowalska, Mateusz Zborowski, Aleksandra Barańska, Fabian Rojszczyk, Elżbieta Kurowska-Gierasimiuk oraz Paweł Kozera.

Marzec

Pływalnia MOSiR w Radomsku była jedną z 32 aren pływackich w całej Polsce, na której w nocy z 1 na 2 marca odbywał się maraton pływacki „Otyliada 2014”. Na starcie stanęło blisko 60 pływaków. Najdłuższe dystanse, czyli 15.000 m, przepłynęło dwoje uczestników: Justyna Jurczyk oraz Jakub Wędrowczyk. Rozgrywki ligowe zakończyły drużyny tenisowe UMLKS Radomsko. W ostatnim spotkaniu drugoligowa drużyna pań wygrała z Dwójką Rawa Mazowiecka 7:3. Trzecioligowcy okazali się słabsi od Elty Łódź, przegrywając 4:6. Ostatecznie obie ekipy utrzymały się w swoich ligach.

Kwiecień

W hali sportowej ZSG nr 4 rozegrano turniej koszykarski stref łódzkiej i kujawsko-pomorskiej w kategorii młodzików U-14. Gospodarzem zawodów byli koszykarze Junak ESBANK Radomsko, którzy w końcowej klasyfikacji zajęli bardzo dobre 3. miejsce.

Maj

Cztery medale, w tym jeden złoty, przywieźli z mistrzostw województwa łódzkiego tenisiści stołowi UMLKS Radomsko. Mimo ambitnej i sportowej postawy, Mechanikowi Radomsko nie udało się utrzymać w III lidze. Radomszczanie ostatecznie spadli do IV ligi po zremisowanym 1:1 meczu z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Czerwiec

Mateusz Stępień, pięściarz RSB Nokaut Radomsko, odniósł w Elblągu swój pierwszy poważny sukces. W II Grand Prix w Elblągu radomszczanin zajął drugie miejsce. Dodatkowo otrzymał powołanie na obóz szkoleniowy reprezentacji Polski.

Lipiec

Dwa złota i jedno srebro to dorobek ciężarowców LKS Dobryszyce, startujących na XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Na najwyższym stopniu podium stanęła również zawodniczka LKS Omega Kleszczów Sylwia Oleśkiewicz, która w przeszłości reprezentowała klub z Dobryszyc.

Sierpień

Piłkarze Omegi Kleszczów zostali zwycięzcami 30. Ogólnopolskiego Turnieju „Piłkarska kadra czeka”. W Słubicach, gdzie rozgrywano zawody, podopieczni Jacka Drzewieckiego ograli w finale Tomasovię Tomaszów Lubelski.

Wrzesień

Piłkarki Stali Radomsko zdobyły pierwsze punkty w rozgrywkach II ligi. Radomszczanki w 3. kolejce pokonały na wyjeździe KS Teresin 3:1 (1:0). Wszystkie bramki dla naszego zespołu strzeliła Daria Tarabasz.

Październik

Sukcesem zakończył się wyjazd karateków z Akademii Karate Kyokushin Radomsko do Sieradza. Na Międzynarodowym Turnieju o Puchar Prezydenta Sieradza dwóch radomszczan stanęło na podium.

Listopad

Bardzo udany występ zaliczyli tenisiści stołowi UMLKS Radomsko. W Drużynowych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w kategorii seniorów zdobyli trzy medale.

Grudzień

W hali sportowej przy ZSG nr 4 rozegrano Mikołajkowy ESBANK CUP. Impreza cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem. Nie inaczej było pod koniec zeszłego roku, gdzie w szranki rywalizacji stanęło blisko 250 piłkarzy, podzielonych na trzy kategorie wiekowe.

Autor: Marcin Półrola

Artykuł pochodzi z bezpłatnego tygodnika "Między Stronami", który jest dostępny m.in. w sklepach OSM i Zorza. Elektroniczną wersję tygodnika można pobrać ze strony www.miedzystronami.com.