Rodzinny piknik rozpoczął promocję „Twistera”

Zespół Szkolno - Gimnazjalny nr 5 w Radomsku w sobotę 26 września zaprosił radomszczan na festyn rodzinny „A mnie jest szkoda lata”.

Zespół Szkolno - Gimnazjalny nr 5 w Radomsku w sobotę 26 września zaprosił radomszczan na festyn rodzinny „A mnie jest szkoda lata”, podczas którego odbyła się promocja projektu na plac sportowo-rekreacyjny „Twister” w ramach Radomszczańskiego Budżetu Obywatelskiego.Atrakcje jesiennego pikniku z powodu pochmurnego nieba w większości zostały przeniesione do budynku szkoły.

W programie pikniku było wiele atrakcji, m.in. występy artystyczne uczniów i nauczycieli, grill, wystawa motocykli, dmuchańce, loteria, średniowieczna wioska, malowanie henną itp.

W organizację wydarzenia włączyli się rodzice, nauczyciele oraz uczniowie.

- Piknik przede wszystkim ma przesłanie integracyjne, by dzieci spędziły czas ze swoimi rówieśnikami, rodzinami w szkole, która jest ich drugim domem – mówi dyrektor ZSG nr 5 Dorota Przybek. – Impreza służy także do promocji naszego projektu złożonego w ramach budżetu obywatelskiego. Reklamujemy nasz pomysł placu rekreacyjno-sportowego. Jest to nasze marzenie, które mam nadzieję się spełni. Plac z pewnością będzie inny niż pozostałe w Radomsku. Zaplanowaliśmy plac zabaw z nawierzchnią syntetyczną z zabawkami różnego rodzaju, z siłownią zewnętrzną oraz miejscem do odpoczynku – wyjaśnia.

Obiekt ma służyć wszystkim mieszkańcom miasta, a że będzie zlokalizowany przy szkole gwarantuje jego eksploatację przez dzieci i młodzież szkolną.

Głównym celem realizacji projektu jest stworzenie miejsca aktywnego, rodzinnego wypoczynku i rekreacji dla wszystkich mieszkańców Radomska - zarówno dzieci, jak i dorosłych. Połączenie placu zabaw i siłowni zewnętrznej stanowić będzie bazę do wspólnego spędzania wolnego czasu przez całe rodziny. Ponadto realizacja projektu wpłynie na rozwój infrastruktury rekreacyjnej i sportowej oraz poprawę jakości życia lokalnej społeczności.  Będzie to miejsce otwarte dla wszystkich chętnych przez cały tydzień w godz. 7.00 - 22.00.

Projekt „Twistera” opiewa na kwotę ok 217 tys. złotych.

Impreza rozpoczęła cykl spotkań promocyjnych projektu. Dyrekcja planuje kolejne wydarzenia, a także cykl spotkań z rodzicami uczniów.

Zobacz fotogalerię z wydarzenia.


ally

Więcej o:
piknik projekt budzet obywatelski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE