Rodzinne eksperymentowanie z Centrum Nauki Kopernik w Przedborzu

Rodzinne eksperymentowanie z Centrum Nauki Kopernik w Przedborzu Fot. Agata Steifer/Centrum Nauki Kopernik

Już 29 października, Miejski Dom Kultury w Przedborzu zamieni się na jeden dzień w miejsce rodzinnych eksperymentów.

A wszystko za sprawą programu „Nauka dla Ciebie w domu”, będącego częścią wspólną projektu Centrum Nauki Kopernik w Warszawie i Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą „Nauka dla Ciebie”.

Bezpłatne warsztaty dla rodziców i opiekunów, które odbędą się w Przedborzu są ostatnimi z cyklu dziesięciu zaplanowanych w tegorocznej edycji programu. Łącznie w warsztatach weźmie udział do 20 rodzin, a zajęcia poprowadzą edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik. 

W trakcie warsztatów rodzice pod okiem edukatorów z Centrum Nauki Kopernik będą pogłębiać swoją wiedzę na temat mądrego towarzyszenia dzieciom podczas eksperymentowania. Poznają pozytywne aspekty nauki poprzez zabawę. Dowiedzą się, jak rozbudzić ciekawość swoich dzieci. Wspólnie z prowadzącymi przyjrzą się doświadczeniom naukowym widzianym z perspektywy dziecka oraz związanym z nimi wyzwaniom poznawczym. Nie zabraknie także ćwiczeń z pozytywnego dowartościowywania i budowania poczucia własnej wartości u dziecka w wyważony sposób.

- Zachęcam do wizyty w placówce podczas warsztatów, bo widok jest niezapomniany. Można też na miejscu stworzyć ciekawy wizualnie materiał, porozmawiać z edukatorami i rodzicami czy opiekunami, zobaczyć jak wyglądają ww. zestawy do eksperymentowania w domu – mówi Agnieszka Szóstak z Centrum Nauki Kopernik.

Dodatkowo każda z rodzin, która weźmie udział w zajęciach z rodzinnego eksperymentowania otrzyma nieodpłatnie specjalny zestaw do przeprowadzania doświadczeń naukowych w domu. Przedbórz jest jedną z 10 miejscowości w całym kraju, która bierze udział w programie „Nauka dla Ciebie w domu”. 

Więcej o:
centrum nauki kopernik przedbórz mdk przedbórz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE