Rodzice na spotkaniu z psychologiem

Rodzice na spotkaniu z psychologiem Fot. PSP nr 4

21 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Radomsku przeprowadzono spotkanie z psychologiem dr Łukaszem Prysińskim z Kliniki Psychiatrycznej i Terapii Uzależnień Wolmed.

Temat spotkania: Motywowanie nastolatka do aktywności szkolnej i społecznej w kontekście postaw empatycznych i asertywnych. W zajęciach wzięli udział rodzice uczniów klas 1-4 oraz 5-8 (podział na dwie grupy), a także nauczyciele.

Łukasz Prysiński na początku przedstawił specyfikę procesów uczenia się w okresie dorastania oraz źródła norm społecznych. Następnie podkreślił znaczenie otoczenia - środowiska szkolnego i domowego - w kształtowaniu się norm u dzieci. Zwrócił tez uwagę na świadomy i nieświadomy wpływ dorosłych na m.in. uczenie się - nieuczenie się dzieci. Wszystkie zagadnienia i problemy omawiano w kontekście wyzwań cywilizacyjnych, czyli dostępności dzieci i młodzieży do mediów społecznościowych i Internetu.

Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą? Jak bardzo stawiać granice? Kiedy kończy się prywatność dziecka, a zaczyna bezpieczeństwo? Co robić, gdy dzieci i młodzież nie słuchają dorosłych, bo... Na tego typu i inne pytania starał się odpowiedzieć pan psycholog.

Warsztaty przewidziane są również dla uczniów.

Więcej o:
psp nr 4 psp nr radomsko wolmed
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE