Rodzice młodych piłkarzy z Radomska tylko wzdychają

Rodzice młodych piłkarzy z Radomska tylko wzdychają

Chociaż sportowcy powinni skupić się na treningach i dbaniu o kondycję fizyczną, to członkowie Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej muszą zadbać teraz o finanse. Klub od lat nie ma dobrego boiska, dlatego o miejsce do ćwiczeń chce zawalczyć samodzielnie.

- Trenujemy na tych boiskach, które mamy w Radomsku – mówi Marek Kozak, założyciel Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej i wiceprezes Uczniowskiego Miejskiego Klubu Sportowego.

W Bełchatowie jest pięć orlików w Piotrkowie Trybunalskim pięć, w Radomsku jeden. Dzisiaj w Radomsku trenuje ponad 250 młodych adeptów piłki nożnej.

- Boisko przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 6, Orlik i boisko przy ulicy Kościuszki, to musi nam wystarczyć - wylicza gość programu „Staszczyk niezależnie”.

- Ta baza sportowa zaspakaja potrzeby trenujących? – pyta Irek Staszczyk.

- Oczywiście, że nie. Gdy jeździmy po kraju, rodzice trenujących chłopców tylko wzdychają i zazdroszczą, gdy widzą jaką bazą sportową dysponują inne miasta - komentuje Marek Kozak.

Przypomnijmy. Radomszczańska Akademia Piłkarska RAP Radomsko, zbiera pieniądze na I etap budowy boiska. Zbiórka trwa na portalu zrzutka.pl. Wspólny cel, to wspólne boisko dla Radomska. Przedstawicie RAP proszą o pomoc w zrealizowaniu marzenia o profesjonalnym obiekcie sportowym - stadionie piłkarskim na potrzeby rozgrywek piłkarskich, treningów, turniejów międzyszkolnych.

O planach budowy boiska piłkarskiego przez RAP przy ulicy Kukuczki m.in. w rozmowie na portalu Radomsko24.pl. Rozmowa z Markiem Kozakiem, w środę 4 listopada o godz. 19.45.

Więcej o:
rap radomsko rap radomszczańska akademia piłkarska marek kozak irek staszczyk
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE