Rodzice boją się zamknięcia kuchni w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Radomsku

Rodzice boją się zamknięcia kuchni w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Radomsku

Rodzice dzieci uczęszczających do Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Radomsku obawiają się zamknięcia szkolnej kuchni. Dowiedzieli się, że może się tak stać ze względu na oszczędności.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Radomsku odbyło się spotkanie z rodzicami, na którym zostali poinformowani, że kuchnia działająca w placówce może przestać działać.

- Nasze dzieci wymagają często specjalnego żywienia. Mają swoje potrzeby. Nie wyobrażam sobie nie było kuchni szkolnej - mówią.

Informacje od rodziców otrzymał także Adam Młynarski – prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Radomsku.

- Rodzice martwią się, że to może odbić się na zdrowiu dzieci - mówi prezes ZNP.

Dyrektor SOS-W potwierdza, że spotkanie z rodzicami się odbyło. Jednak - jak mówi naszej redakcji, jest za wcześnie by mówić o jakiś decyzjach dotyczących likwidacji kuchni.

- Sprawa jest analizowana, jeszcze nie zapadły żadne decyzje. Z organem prowadzącym jesteśmy na etapie dyskusji i rozmów. Bierzemy pod uwagę różne rozwiązania, a musimy poszukać oszczędności. O konkretach możemy porazmawiać najprędzej za dwa miesiące - mówi Katarzyna Morga, dyrektor SOS-W w Radomsku.

W starostwie informują nas, że owszem - pojawił się taki pomysł. Ale szukanie oszczędności nie dotyczy tylko Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowczego, tylko wszystkich placówek edukacyjnych podległych powiatowi.

- Z uwagi na niewystarczającą subwencję oświatową otrzymaną na rok 2023, Zarząd Powiatu Radomszczańskiego wystąpił do dyrekcji wszystkich placówek podległych powiatowi o przedstawienie planu optymalizacji i racjonalizacji kosztów związanych z działalnością jednostek oświatowych. Przeniesienie kuchni Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego do położonej po drugiej stronie ul. Piastowskiej kuchni Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych jest jedną z propozycji przedstawionych przez dyrekcję SOS-W, m. in. ze względu na zły stan techniczny pomieszczenia, które wymaga generalnego remontu. Propozycja ta w najbliższym czasie zostanie poddana wnikliwej analizie pod kątem finansowym, organizacyjnym oraz technicznym - informuje Wioletta Bąk-Kempa, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Więcej o:
Rodzice boją się że zamkną kuchnie w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE