Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody w Radomsku

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody w Radomsku

Nie było defilady, przemówień, inscenizacji teatralnej oraz licznych delegacji i pocztów sztandarowych. Tak jak w całym kraju, również w Radomsku obchody 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja były bardzo skromne. To z uwagi na obowiązujące w Polsce przepisy sanitarne, związane z epidemią koronawirusa.

Radomszczańskie obchody 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęła msza w intencji Ojczyzny, odprawiona w kolegiacie św. Lamberta, w której udział – zgodnie z obowiązującymi przepisami nie mogło wziąć więcej jak 50 osób.

Po nabożeństwie władze miasta, poseł Anna Milczanowska oraz przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości złożyli kwiaty pod obeliskiem przy placu 3 Maja. Wcześniej wiązankę kwiatów złożyła również delegacja władz powiatu radomszczańskiego.

- Niestety obchody nie mogą być tak huczne, jak zawsze. Pamiętamy jednak o tym, że 3 maja to bardzo ważna data dla Polski, jak również Radomska. Dlatego, choć skromnie, ale czcimy tę rocznicę w Radomsku – mówi Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.

Władze Radomska złożyły również kwiaty pod Pomnikiem-Grobem Nieznanego Żołnierza oraz pod pomnikiem na Kopcu, upamiętniającym radomszczan, którzy zginęli w niemieckich egzekucjach w czasie II Wojny Światowej.

Więcej o:
radomsko konstytucja 3 maja 229 rocznica radomsko obchody konstytucja radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE