„Robótkowo” na dziedzińcu muzeum w Radomsku

„Robótkowo” na dziedzińcu muzeum w Radomsku Fot. Muzeum Regionalne w Radomsku

Na dziedzińcu Muzeum Regionalnego w Radomsku odbyły się warsztaty z cyklu „Robótkowo”. To kolejne zajęcia w ramach akcji „Lato w Muzeum 2020”. Podobnie jak w zeszłym tygodniu, uczestnicy warsztatów pod kierunkiem Elżbiety Chrapek - twórczyni ludowej tworzyli „makramę”.

Makrama to znana od starożytności sztuka wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Ta forma rękodzieła ludowego szczególnie przypadła do gustu chłopcom, którzy wykonali tą techniką tzw. „siatkę”.

Rękodzieło zawsze było i będzie obecne w naszej kulturze. Zajęcia miały głównie na celu wprowadzić dzieci w świat kultury, tradycji i sztuki. Przede wszystkim zwiększyć rolę kultury w edukacji, a także rolę dziedzictwa kulturowego jako ważnego czynnika wychowawczego. Jednocześnie bardzo duże znaczenie ma tu integracja pokoleniowa dzieci-seniorzy, wykorzystanie doświadczeń i umiejętności seniorów celem zainteresowania uczestników rękodziełem.

Warsztaty miały na celu realizację różnorodnych pomysłów artystycznych, rozwijanie zdolności, a także cech osobowościowych przydatnych w życiu codziennym. Pozwolą rozbudzić w uczestnikach zainteresowanie sztuką, tradycją oraz kulturą.

Więcej o:
radomsko muzeum radomsko wakacje lato w muzeum robótkowo makrama
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE