Robot UVD będzie dezynfekować radomszczański szpital

Robot UVD będzie dezynfekować radomszczański szpital Fot. www.robot-uvd.pl

We wtorek, 25 maja 2021 r. w 9 szpitalach w Polsce rozpocznie się wdrażanie UVD Robota. Urządzenie takie dostępne będzie m.in. w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

Robot UVD to autonomiczny robot dezynfekujący. Jest to innowacyjne urządzenie, które wykorzystuje źródła promieniowania UV-C o wysokiej mocy do usuwania szkodliwych bakterii, grzybów i wirusów powodujących zakażenia i infekcje.

Robot zapobiega i ogranicza rozprzestrzenianie się zakaźnych mikroorganizmów w środowisku poprzez niszczenie za pomocą światła UV-C ich struktury DNA i RNA.

Autonomiczny system napędu umożliwia personelowi sprzątającemu łatwe wezwanie robota przy użyciu tabletu.

Robot przejedzie na wymaganą pozycję w czasie, kiedy personel przeprowadza wstępne sprzątanie. Po jego zakończeniu robot jest wysyłany do pomieszczenia i aktywowany, a personel może zająć się swoimi planowymi zadaniami w trakcie dezynfekcji. Po odkażeniu robot sygnalizuje zakończenie zadania personelowi i jest gotowy do dezynfekcji kolejnego pomieszczenia. Dzięki wbudowanym czujnikom i kamerom urządzenie omija wszelkie przeszkody na drodze podczas procesu dezynfekcji.

Szpital Powiatowy w Radomsku od wielu już lat jest nastawiony na rozwój i systematyczne podnoszenie jakości udzielanych świadczeń. W tym celu aktywnie działa na polu pozyskiwania środków finansowych i grantów z programów Unii Europejskiej, w ramach współpracy z samorządem miejskim i powiatowym, w celu uzyskania nowoczesnego sprzętu i aparatury medycznej umożliwiającej rozszerzenie świadczonego zakresu usług medycznych zwłaszcza w dobie pandemii COVID-19.

Szpitale, do których trafią urządzenia to: Dolnośląskie Centrum Chorób Serca im. prof. Zbigniewa Religi MEDINET we Wrocławiu, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Świdnicy, Wielkopolskie Centrum Medyczne – Szpital Św. Wojciecha w Poznaniu, Szpital Ginekologiczno-Położniczy Łubinowa w Katowicach, Szpital Powiatowy w Radomsku, Szpital Bielański im. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi, a także dwie placówki w Krakowie, Centrum Radioterapii Amethyst oraz Uniwersytecki Szpital Dziecięcy.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko robot uvd dezynfekcja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE