RKS świętuje awans do IV ligi

RKS świętuje awans do IV ligi Fot. A. Skupiński

W niedzielę 3 czerwca: RKS Radomsko – Start Lgota Wielka 1:2 (1:0). Takim wynikiem zakończył się mecz 25. kolejki piotrkowskiej okręgówki między tymi drużynami. Nie wynik był tu jednak najważniejszy. Liczyła się feta po awansie do IV ligi.

Drużyna RKS Radomsko zapewniła sobie awans już dwie kolejki temu. Wtedy to 3 punkty zostały dopisane do dorobku radomszczan, gdyż zespół Zapału Krzętów z powodu braków kadrowych nie przyjechał na spotkanie.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego, puchar za awans do IV ligi wręczył drużynie RKS, prezes OZPN w Piotrkowie Trybunalskim, Stanisław Sipa. Gratulacje zawodnikom złożył także prezydent Jarosław Ferenc.

W spotkaniu ze Startem Lgota Wielka pierwszy na listę strzelców wpisał się Bartosz Turniak w 27 minucie. Było 1:0 dla RKS. Taki wynik utrzymywał się do 87. minuty kiedy to wyrównał Łukasz Smolarczyk. Ten sam zawodnik dwie minuty później strzela gola na 1:2 i to drużyna Startu wyjechała z Radomska z trzema punktami.

Później była już tylko wspólna radość kibiców i zawodników z awansu do IV ligi. Były race, gratulacje i szampan. Należało się. W ciągu całego sezonu to drużyna RKS była zdecydowanym liderem rozgrywek. Radomszczanie do IV ligi łódzkiej wracają po rocznej nieobecności.

W ostatniej kolejce drużyna RKS Radomsko wyjeżdża na mecz z Czarnymi Rozprza.