RKS Radomsko wygrywa z rezerwami Lechii Tomaszów Maz.

W pierwszym meczu rudny wiosennej przed własną publicznością, drużyna RKS Radomsko wygrywa z rezerwami Lechii Tomaszów Mazowiecki 2:0 (1:0).

Po porażce, w poprzedniej kolejce z MGKS Drzewica (4:3), kibice RKS-u, liczyli na rehabilitację w spotkaniu z Lechią II Tomaszów Mazowiecki. Przed tym spotkaniem drużyna gości zajmowała 5. lokatę w piotrkowskiej klasie okręgowej z dorobkiem 20 punktów. RKS to lider obecnych rozgrywek mający na swoim koncie 39 punktów.

Wynik spotkania w 19. minucie otworzył Bartosz Turniak po podaniu Damiana Grzejdy. Mimo kilku dogodnych sytuacji ze strony gospodarzy, kibice na stadionie przy Brzeźnickiej, w pierwszej połowie bramek już zobaczyli. Na drugą i jak się okazało ostatnią bramkę spotkania, trzeba było czekać do 54. minuty. Na listę strzelców wpisał się Marek Michalski. Jeszcze w 65. min. gospodarze mogli podwyższyć wynik meczu, lecz Bartłomiej Kondracki nie wykorzystał rzutu karnego. Goście spotkanie kończyli w 10. W 72 min. drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Tomasz Stopecki.

- Wynik byłby bardziej okazały, gdybyśmy wykorzystali jeszcze sytuacje, które stworzyliśmy. Nie tylko te dwie bramkowe. Okazji było więcej. Nie udało się wykorzystać rzutu karnego. Liczymy także na wsparcie kibiców w następnych kolejkach. Zawodnikom jest to potrzebne – mówił po spotkaniu Tomasz Zadworny, trener RKS.

RKS Radomsko – Lechia II Tomaszów 2:0 (1:0)

Bramki: Bartosz Turniak, Marek Michalski
Sędziował: Wojciech Kretek

RKS Radomsko: W. Baranowski - M. Szustakiewicz, K. Michalak, M. Michalski, S. Kowalski, K. Wojtczak, B. Kondracki, M. Lewacki (zmiana M. Kolba), B. Turniak, D. Grzejda (D. Nowaczyk), K. Matusiak (K. Zieliński)

Widzów: ok. 300

Następne spotkanie zespół RKS rozegra z outsiderem rozgrywek Kawalerią Tomaszów.