RKS Radomsko mistrzem jesieni

RKS Radomsko mistrzem jesieni Fot. RKS Radomsko

Przerwę zimową w rozgrywkach IV ligi drużyna RKS Radomsko spędzi na fotelu lidera tabeli. W ostatniej kolejce rundy jesiennej (17 listopada), RKS zremisował na wyjeździe z wiceliderem Wartą Sieradz 2:2 (1:0).

Jeszcze do 82. minuty drużyna RKS Radomsko przegrywała z Wartą Sieradz 2:0, po bramkach dla gospodarzy Jakuba Szulca (20. min.) i Przemysław Nawrockiego. W 59. minucie sędzia Paweł Pskit podyktował rzut karny dla gości. Po konsultacji z arbitrem bocznym zmienił jednak decyzję. Niesamowita końcówka dała żółto-niebieskim wyrównanie. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się rezerwowy Łukasz Gloc. Najpierw trafił w 85. min., a w doliczonym czasie gry drugą bramką z rzutu wolnego zapewnia remis dla RKS.

Po ostatniej kolejce rundy jesiennej IV ligi łódzkiej RKS Radomsko na swoim koncie ma 40 punktów (13 zwycięstw, remis i 2 porażki, bramki 47:14). Druga jest Warta Sieradz, która zgromadziła 39 punktów. Trzecie miejsce zajmuje ekipa LKS Kwiatkowice z 39 punktami, tyle samo punktów ma jeszcze drużyna KS Kutno.

Warta Sieradz – RKS Radomsko 2:2 (1:0)
Bramki: Jakub Szulc 20, Przemysław Nawrocki 81 – Łukasz Gloc 85, 90+4

Warta: Kazimierczak – Bartłoszewski, Mitek, Przezak (88′ Pluta), Zawodziński (64′ Nawrocki) – Składowski (84′ Jaworski), Płaneta, Szulc, Filipiak z – Patora (75′ Kacela), Chojecki.

RKS: Baranowski – Klepczyński, Pluta, Michalak, Lewacki – Saktura, Tall (90+2′ Banasiak), Baraniak, Michnicki (46′ Jura) – Wojtczak (71′ Gloc), Sadziński (78′ Turniak).