RKS Radomsko melduje się w półfinale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim - Radomsko24.pl

RKS Radomsko melduje się w półfinale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim

RKS Radomsko melduje się  w półfinale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim

Niecodzienny przebieg miał środowy (14 kwietnia) ćwierćfinał Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim pomiędzy Wartą Sieradz a RKS Radomsko. W 63. min. meczu przy prowadzeniu radomszczan 0:1 na sieradzkim stadionie zgasły jupitery. Przerwa w spotkaniu trwała kilkanaście minut.

Ostatecznie mecz zakończył się wygraną RKS Radomsko. W 42. min. po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy, piłkę do siatki Warty skierował Rafał Babul. Goście mogli wygrać wyżej, ale po strzale Niedzielskiego w drugiej połowie, piłka trafiła w poprzeczkę. Warta mimo ambitnej postawy nie zdołała zagrozić bramce RKS.

Warta Sieradz – RKS Radomsko 0:1
                              42’ R. Babul

Wyjściowa jedenastka Warty Sieradz: M. Wlazłowski - Adam Patora, M. Woźniak, K. Stolarczyk, W Adamski, W Płaneta, A. Filipiak, F. Rozmarynowski, D. Głowacki, P. Sosnowski, Ł. Świtała
Wyjściowa jedenastka RKS Radomsko: M. Humerski, - E. Jarzębski, R. Kruppa, M. Szela, R. Babul, P. Basiuk, K. Augustyn, S. Miśkowiec, B. Machaj, Ł. Bocian, K. Kolasa

W półfinale, RKS zmierzy się w Łodzi z rezerwami ŁKS. W drugim półfinale Orzeł Nieborów zagra z Unią Skierniewice. Półfinały zaplanowano na 26 maja. Triumfator tej rywalizacji zgarnie 40 tysięcy złotych od PZPN i awansuje na szczebel centralny.

Wyniki ćwierćfinałów:
Unia Skierniewice – KS Kutno 7:0
ŁKS II Łódź – Lechia Tomaszów 2:1
Orzeł Nieborów – LKS Kwiatkowice 5:3 po dogrywce

rks radomsko kibice rks radomsko rks rks radomsko warta sieradz puchar polski puchar polski rks