Radomsko, Łódzkie 8.5o Czwartek, 21 Listopada 2019

RKS Radomsko awansował do III ligi!

Sport i rekreacja
Jacek Paszewski

Jest! Wymarzona, upragniona, wyczekana! III liga wróciła do naszego miasta! Drużyna RKS Radomsko w swoim ostatnim meczu w IV lidze przy Brzeźnickiej wygrała z Wartą Sieradz 1:0.

Niedzielnym (16 czerwca) spotkaniem RKS – Warta Sieradz, piłkarskie Radomsko żyło od kilkunastu dni. Spadkowicz z III ligi, Warta i beniaminek z Radomska zdominowali od początku praktycznie rozgrywki IV ligi grupy łódzkiej. W całym minionym sezonie, zespoły wygrały podobną liczbę spotkań, RKS – 25, a Warta - 24. Sieradzanie zanotowali za to 6 remisów (RKS 4) i tylko 1 porażkę (RKS 2). Jesienią w Sieradzu padł wynik 2:2. Remis zapewnił wówczas w doliczonym czasie gry Łukasz Gloc. Do szczęścia i gry w III lidze RKS-owi w meczu z Wartą, wystarczył tylko remis, tylko jeden i aż jeden punkt.

Na kilka dni przed meczem, na facebookowym profilu klubu, trwała akcja #RadomskoWwasWierzy, gdzie fani żółto-niebieskich zagrzewali do walki piłkarzy, w tym najważniejszym meczu rudny. Wsparcia udzielił także były gracz RKS Radomsko, a obecnie zawodnik Wisły Płock, Czarek Stefańczyk.

Mobilizacja działaczy, kibiców sprawiła, że emocje sięgnęły zenitu z pierwszym gwizdkiem sędziego. Bilety na ten mecz w liczbie 500 sztuk rozeszły się jak ciepłe bułeczki w ciągu kilku dni. W kasie, w dniu meczu było ich raptem 100 sztuk. One natychmiast znalazły swoich właścicieli, co sprawiło, że na miejskim stadionie zasiadła maksymalna, przewidziana przez klub liczba tysiąca widzów. Pojawiła się też skromna grupa kibiców Warty Sieradz.

Kibice od pierwszych minut spotkania głośnym dopingiem wspierali piłkarzy, prowadzonych przez Andrzeja Orszulaka. Jedyna bramka meczu padła w pierwszej połowie meczu, w 24 minucie a jej autorem został Krystian Kolasa. Po rozpoczęciu drugiej części spotkania w 51 min. na bramkę gości z dystansu strzelał Krystian Wojtczak, jednak piłka minęła poprzeczkę. Pod koniec meczu strzelał jeszcze Paweł Baraniak. W doliczonym czasie gry zagotowało się pod bramką RKS za sprawą ofensywny i strzałów zawodników Warty Sieradz. Na posterunku był jednak doświadczony Krzysztof Pilarz.

Mecz zakończył się wynikiem 1:0 i zaczęło się fetowanie awansu do III ligi. Kibice wbiegli na murawę, rozebrali piłkarzy z koszulek, zaczęły się śpiewy oraz polał się szampan. Jak cieszyli się zawodnicy, działacze i kibice możecie zobaczyć na naszym filmie poniżej.

Awansu do III ligi gratulowali zawodnikom RKS, prezydent miasta Jarosław Ferenc, przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Dębski i prezes OZPN w Piotrkowie Tryb., Stanisław Sipa. Awans oklaskiwali także byli gracze RKS, Sławomir Majak czy Czarek Stefańczyk.

I jeszcze jedno. Kiedy to 4 sierpnia 2018 roku, piłkarze RKS Radomsko, przed startem rozgrywek prezentowali się kibicom, na placu 3 Maja, Jakub Mielczarek z zarządu klubu, obiecał że w przypadku awansu do III ligi, nad miastem zobaczymy fajerwerki. Kuba trzymamy za słowo :)

RKS Radomsko – Warta Sieradz 1:0 (1:0)

RKS Radomsko: K. Pilarz – A. Klepczyński, M. Przybylski, K. Sadziński, B. Turniak ('90 M. Lewacki), N. Balcerzyk ('83 K. Michnicki), Ł. Bocian, K. Kolasa ('46 P. Baraniak), A. Pluta, A. Jura ('59. D. Danilczyk), K. Wojtczak ('75 Ł. Gloc)
Warta Sieradz: P. Kazimierczak – D. Pawlak, P. Bartłoszewski, M. Jaworski, D. Przezak, M. Sitarz, M. Zasada, K. Składowski, Ł. Składowski, A. Filipiak, A. Patora
Widzów: 1 000
Sędziował: P. Lasek

Wyniki 34. kolejki:

Piątek 14 czerwca
Warta Działoszyn - Włókniarz Zelów 3:1
Niedziela 16 czerwca
RKS Radomsko - Warta Sieradz 1:0
Andrespolia Wiśniowa Góra - Pelikan II Łowicz 10:2
Pilica Przedbórz - Pogoń Zduńska Wola 1:6
Ceramika Opoczno - Termy Ner Poddębice 3:3
Orkan Buczek - KS Sand Bus Kutno 1:4
Stal Niewiadów - Boruta Zgierz 3:3
LKS Kwiatkowice - Omega Kleszczów 0:1

RKS Radomsko wygrał IV ligę, grupę łódzką. Na swoim koncie zgromadził 82 punkty, strzelili 81 bramek, tracąc ich zaledwie 17.

W III lidze RKS Radomsko zagra w grupie pierwszej. Występują w niej takie drużyny jak Polonia Warszawa, Legia II Warszawa, Broń Radom czy Lechia Tomaszów Mazowiecki.

Mecz RKS - Warta Sieradz do zobaczenia poniżej.

komentarze