RIPH w Radomsku: prezydencie, nie podnoś podatków!

RIPH w Radomsku: prezydencie, nie podnoś podatków!

Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Radomsku wyraziła swój zdecydowany sprzeciw wobec planów władz miasta, dotyczących wzrostu (o 6-12 proc.) podatków od nieruchomości. Prezes Rady Izby, Witold Świtkowski wystosował do prezydenta Jarosława Ferenca apel, w którym prosi o odstąpienie od pomysłu podwyższenia opłat.

Prezes Rady Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Radomsku, Witold Świtkowski zwraca uwagę m.in. na złą sytuację ekonomiczną, w jakiej znajdują się przedsiębiorcy, a która spowodowana jest epidemią koronawirusa.

- Z uwagi na zaognienie sytuacji epidemicznej i kolejne obostrzenia wprowadzone przez administrację rządową, sytuacja biznesu w Radomsku uległa dalszemu pogorszeniu. Radomszczańscy przedsiębiorcy stoją obecnie przed perspektywą zakazu prowadzenia niektórych rodzajów działalności do wiosny, a duża liczba pracowników przebywających w kwarantannie, na zwolnieniu lekarskim lub na zasiłku opiekuńczym z uwagi na konieczność opieki nad dzieckiem, ogranicza pole manewru w wielu obszarach. Podwyżka podatków od nieruchomości, które często na siebie nie zarabiają z wyżej wymienionych powodów, jest ostatnim, czego radomszczańscy przedsiębiorcy potrzebują – czytamy w piśmie, podpisanym przez Witolda Świtkowskiego.

Prezes RIPH w Radomsku podkreśla, że przedsiębiorcy doceniają pomoc, jaką w ostatnich miesiącach okazał im magistrat, m.in. poprzez przedłużenie płatności rat podatku od nieruchomości. Proszą jednak o rezygnację z planów podwyższenia od 2021 roku wysokości tegoż podatku.

- Z ogromną przykrością zauważamy, że od 2017 roku, tj. od początku sprawowania przez Pana funkcji Prezydenta Radomska, podatki od nieruchomości rosły co rok, łącznie o 28 proc. (i to nawet nie licząc tych planowanych na 2021 rok). Trudno przejść obojętnie wobec tak jawnego przejawu fiskalizmu samorządu, stojącego w kontraście z deklaracjami o wspieraniu lokalnej przedsiębiorczości – pisze do prezydenta Witold Świtkowski.

- Mając na uwadze powyższe okoliczności, wnosimy o całkowite wycofanie się z zamiaru podniesienia stawek podatku od nieruchomości. Obecna sytuacja nie uzasadnia podwyżek podatków w jakiejkolwiek skali – dodaje prezes W. Świtkowski.

Apel o rezygnację z podwyżek podatków Witold Świtkowski skierował również do przewodniczącego i radnych Rady Miasta w Radomsku.

Więcej o:
radomsko riph radomsko przedsiębiorcy apel podatek od nieruchomości podwyżka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE