Rezerwy Widzewa przerwały zwycięską passę RKS Radomsko

Rezerwy Widzewa przerwały zwycięską passę RKS Radomsko Fot. D. Pietralik/RKS Radomsko/Radomsko Miasto Otwarte

Piłkarze rezerw Widzewa Łódź wygrali w Radomsku z RKS 3:1 (1:0). Łodzianie przerwali tym samym serię trzech zwycięstw z rzędu drużyny prowadzonej przez trenera Sławomira Majaka.

RKS do tego spotkania przystępował z pozycji lidera tabeli po trzech ligowych zwycięstwach z rzędu. Z kolei Widzew II ten sezon zaczął dość przeciętnie. Zwycięstwo, porażka i remis sprawiły, że goście zajmowali dopiero dziewiątą pozycję w rozgrywkach.

W poprzednim sezonie w Łodzi, RKS przegrał 2:0, a w rewanżowym wiosennym spotkaniu przy Brzeźnickiej 26 zanotowano bramkowy remis 1:1 (gola zdobył Szymon Kożecki). Dodajmy jeszcze, że w ostatnich dwóch sezonach RTS nie zdołał wygrać z radomszczanami w Radomsku. Aż przyszedł mecz czwartej kolejki IV ligi łódzkiej (26 sierpnia).

Od początku spotkania to łodzianie nieco dłużej utrzymywali się przy piłce i tworzyli sobie okazje do strzelenia gola. Goście prowadzenie objęli w 17 min. po strzale głową Wiktora Preussa. Do wyrównania doszło w drugiej części gry. W 51. min. strzelał Wiktor Płaneta, a bramkarz gości odbił piłkę na bok, dopadł ją Bartosz Machaj i skierował prosto do siatki. Z następnych bramek cieszyli się już tylko łodzianie. W 60. min. na 2:1 podwyższa Kamil Andrzejkiewicz a w 81. min. trafienie zapisuje na swoje konto Dawid Owczarek. Widzew mógł podwyższyć na 4:1 jednak rzutu karnego nie wykorzystał Daniel Mąka. Intencje kapitana RTS wyczuł bramkarz RKS, Daniel Niźnik.

Na boisku po kontuzji od pierwszej minuty w drużynie RKS Radomsko pojawił się Julisz Molis.

RKS Radomsko: Niźnik - Siuda, Trawiński (67′ Bednarski), Machaj, Płaneta, Flaszka, Molis, Gołda (46′ Misztalski), Misztal (65′ Bańczyk), Cnotalski, Barbosa

Widzew II Łódź: Szymański - Pokorski (82′ Przybylski), Tanżyna, Lenart, Preuss (73′ Owczarek) – Dawid (73′ Zawadzki), Chwałowski (82′ Madej), Plichta – Tkacz (58′ Andrzejkiewicz), Mąka, Cybulski (63′ Kurzawa)

W następnej kolejce RKS zagra na wyjeździe z Orkanem Buczek a w środę 6 września podejmie obecnego lidera tabeli drużynę Sokoła Aleksandrów Łódzki.

W przerwie spotkania trwała rywalizacja rodziców w podbijaniu piłki, w której udało się zwyciężyć Krzysztofowi Zawadzkiemu – 36 powtórzeń. W nagrodę wygrał piłkę dla syna ufundowaną przez sponsora. Wręczył ją Daniel Pietralik, dyrektor Akademii Młodego Piłkarza RKS Radomsko. Na murawie pokazali się również adepci piłki nożnej z roczników 2017/18. Dzieciaki rozegrały pokazową gierkę dla kibiców zasiadających na trybunach stadionu.