„Reymontówka na Bugaju” ma 100 lat i poszukuje archiwalnych zdjęć

„Reymontówka na Bugaju” ma 100 lat i poszukuje archiwalnych zdjęć Fot. PSP4 Radomsko

Sto lat temu, we wrześniu po raz pierwszy w murach Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Władysława Stanisława Reymonta w Radomsku pojawili się uczniowie.

Powstała w 1922 r. 4 - klasowa Męska Szkoła Powszechna usytuowana była w budynku szkoły im. Stanisława Jachowicza na parterze. Pierwszym kierownikiem szkoły został Kazimierz Kupczyński.

Niestety, w kronice szkoły nie ma żadnych zdjęć z lat 20-tych. Najstarsze zachowane fotografie pochodzą z 1930 r. i przedstawiają uczniów klasy II z nauczycielem oraz ośmioosobowe grono pedagogiczne.

Dyrekcja szkoły zwraca się do mieszkańców Radomska – także absolwentów szkoły z prośbą o przejrzenie domowych archiwów i wypożyczenie zdjęć z różnych lat szkolnych.

W roku jubileuszowym – 2022 - zaplanowano różnorodne imprezy, które mają za zadanie m.in. przybliżyć obecnym uczniom bogatą historię Czwórki, nazywaną Reymontówką na Bugaju.

Jednym z pierwszych konkursów był konkurs na bombkę z okazji 100-lecia PSP nr 4, w którym wzięli udział uczniowie klas 4-8, a ich prace zaprezentowano na szkolnej wystawie, na choince.

Oto nagrodzeni:

I miejsce - Patrycja Makowska kl. 5b oraz Seweryn Małek kl. 5a
II miejsce - Julia Habel kl. 7a oraz Julia Pawlikowska kl. 8a
III miejsce - Aleksandra Ociepa kl. 4a

Wyróżnienia otrzymali: Amelia Margas kl. 4a, Liliana Kwarta kl. 4b, Natalia Gładka kl. 7a, Wiktor Gonera kl. 7a.

Więcej o:
radomsko psp4 radomsko reymontóka na bugaju jubileusz 100-lecie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE