„Reymontówka na Bugaju” będzie gospodarzem XXV Ogólnopolskiego Zlotu Szkół Reymontowskich

„Reymontówka na Bugaju” będzie gospodarzem XXV Ogólnopolskiego Zlotu Szkół Reymontowskich Fot. UM Radomsko

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im Władysława St. Reymonta w Radomsku została gospodarzem jubileuszowego XXV Ogólnopolskiego Zlotu Szkół Reymontowskich, który potrwa od 22 do 24 września.

W zlocie wezmą udział nauczyciele oraz uczniowie szkół noszących imię Władysława St. Reymonta z całej Polski. „Reymontówka na Bugaju” organizuje wydarzenie z pomocą Ogólnopolskiego Klubu Szkół Reymontowskich i fundacjami reymontowskimi działającymi w Polsce i w Kanadzie.

Pierwszego dnia zlotu odbędzie się oficjalne przywitanie gości, którzy w części artystycznej zobaczą spektakl przygotowany przez uczniów „Czwórki”. Głównym punktem zlotu będzie 17. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego pt. „Mówimy Reymontem”, która odbędzie się w sobotę. Natomiast w niedzielę orszak z PSP 4 przemaszeruje do kościoła św. Lamberta, gdzie zostanie odprawiona uroczysta msza. Będą też warsztaty, spotkania integracyjne, dyskoteka oraz zwiedzanie Radomska.

W Ogólnopolskim Zlocie Szkół Reymontowskich weźmie udział około 100 osób z 16 placówek.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie polska aktorka Emilia Krakowska, odgrywająca rolę Jagny w telewizyjnej ekranizacji „Chłopów”.

Więcej o:
radomsko psp 4 radomsko reymontówka na bugaju zlot szkół reymontowskich
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE