Rewitalizacji terenów przydworcowych ciąg dalszy. Reymonta do przebudowy

18 czerwca odbyła się konferencja prasowa w scenerii starej przychodni kolejowej znajdującej się przy ul. Reymonta.

18 czerwca odbyła się konferencja prasowa w scenerii starej przychodni kolejowej znajdującej się przy ul. Reymonta. Miejsce absolutnie nie było przypadkowe, gdyż Prezydent Anna Milczanowska oficjalnie poinformowała, iż pozyskano fundusze na rewitalizację dalszej części terenu przydworcowego.

Inwestycja zostanie zrealizowana z budżetu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013, który zakłada miedzy innymi  odnawianie obszarów miejskich o istotnym społecznym i gospodarczym znaczeniu.

Pozyskana kwota wynosi 4 139 453 zł co stanowi 85% całości funduszu na inwestycję. Wkład  własny stanowi 15% w wysokości 730 491 zł.

Cała rewitalizacja będzie przebiegać w dwóch fazach. Pierwsza, to przebudowa byłej przychodni kolejowej na siedzibę straży miejskiej.  Decyzja o umieszczeniu w budynku funkcjonariuszy straży, ma zwiększyć bezpieczeństwo okolicy dworca jak i wyeliminować negatywne zjawiska w okolicy. Druga, skupi się na odnowieniu drogi gminnej na odcinku od ul. Kolejowej do skrzyżowania z ul. T. Kościuszki. Będzie się to wiązało ze zmianą infrastruktury działającej przy PKP i PKS.

 

Zrealizowanie projektu ma zaowocować konkretnymi korzyściami. Do najważniejszych mają należeć: wzrost atrakcyjności terenu, wprowadzenie ładu architektonicznego, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa oraz poprawę połączeń drogowych.


Na konferencji o planowanych zmianach oprócz  Prezydent Milczanowskiej, wypowiadali się:  Jakub Jędrzejczak- radny sejmiku wojewódzkiego, Sławomir Przybyłowicz - rzecznik prasowy Urzędu Miasta oraz Agnieszka Chrząszcz – kierownik biura strategii i rozwoju.

Więcej o:
rewitalizacja reymonta pkp przebudowa modernizacja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE