Rewitalizacja ul. Reymonta zakończy się w kwietniu. Kiedy zostanie przywrócony ruch?

Rewitalizacja ul. Reymonta zakończy się w kwietniu. Kiedy zostanie przywrócony ruch?

Na zakończenie rewitalizacji ul. Reymonta w Radomsku mieszkańcy muszą jeszcze poczekać. Jak się okazuje, wyznaczony został nowy - kolejny już termin finalizacji inwestycji.

Przebudowa ul. Reymonta rozpoczęła się w maju 2019 r. Niedługo po przystąpieniu do realizacji zadania okazało się, że niezbędne jest przeprowadzenie prac archeologicznych, które wstrzymały rewitalizację. Konieczne było wyznaczenie nowego terminu ukończenia inwestycji. Miało to nastąpić w grudniu. Wykonawca wystąpił jednak do urzędu miasta o aneksowanie umowy i wyrażenie zgody na zakończenie prac w marcu 2020 r. Magistrat na to się nie zgodził i wyznaczył termin na 20 stycznia 2020 r. Niestety nie udało się go dotrzymać. Prace wciąż trwają, a wykonawca inwestycji wystąpił o nowy termin jej ukończenia. Tym razem do 10 kwietnia 2020 r.

- Termin został przesunięty na kwiecień, ponieważ dopiero wiosną będą mogły zostać wykonane nasadzenia. Będą ozdobne krzewy, iglaki, trawy, berberysy. One muszą być posadzone po sezonie zimowym – wyjaśnia Wiktor Lewandowski z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku.

Urzędnicy, po rozmowach z wykonawcą zapewniają, że wszystkie prace brukarskie zakończą się pod koniec stycznia. Ruch kołowy na ulicy Reymonta zostanie jednak przywrócony dopiero z końcem lutego, ponieważ cztery tygodnie będzie trwał proces wiązania podbudowy jezdni.

Przypomnijmy. Zgodnie z założeniami rewitalizacji ul. Reymonta, po zakończeniu prac w centrum miasta zostanie stworzona otwarta i nowoczesna przestrzeń. W zakres inwestycji weszło m.in. zwężenie jezdni do szerokości 4 m oraz budowa chodników z płyt granitowych. Powstał też nowy szeroki chodnik, który będzie dostosowywany do zmiennych potrzeb mieszkańców, np. jako miejsce pod sezonowe ogródki gastronomiczne, czy miejsce do organizacji happeningów.

Koszt inwestycji to ponad 5 mln złotych.

Więcej o:
radomsko rewitalizacja reymonta zakończenie prac
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE