Rewitalizacja Radomska: TBS planuje budowę mieszkań socjalnych

Rewitalizacja Radomska: TBS planuje budowę mieszkań socjalnych

Gminny Plan Rewitalizacji Centrum Miasta Radomska zakłada budowę kolejnego budynku wielorodzinnego z mieszkaniami socjalnymi. Obiekt miałby znajdować się w przy ulicy Św. Rozalii. Póki co nie ma jeszcze dokumentacji technicznej ani dokładnego kosztorysu, jednak radomszczańskie TBS ma już wizję dotyczącą planowanego obiektu.

Jak wyjaśnia prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego Tomasz Wyrzykowski, zapotrzebowanie na mieszkania socjalne i nie tylko jest bardzo wysokie, gdyż na liście osób chcących zamieszkać w mieszkaniach TBS-u znajduje się 200 rodzin.

- Mowa tu o zapotrzebowaniu ogólnym ale potrzeby związane z mieszkaniami socjalnymi również nie są małe. Budynek jaki chcemy wybudować miałby trzy kondygnacje oraz 18 lokali po 39 mkw. To jest oczywiście szacunek, ponieważ szczegóły będą zawarte w projekcie – zauważa Tomasz Wyrzykowski.

Prace projektowe mają ruszyć w roku 2017, natomiast rozpoczęcie inwestycji planowane jest na rok 2018. Budowa nowego budynku być może będzie wsparta przez Bank Gospodarstwa Krajowego, z którego TBS może otrzymać do 40% bezzwrotnej dotacji na realizację inwestycji.

- Jeśli będzie możliwość współpracy z BGK to na pewno z niej skorzystamy. Z bankiem współpracujemy już od kilku ładnych lat więc nie byłaby to pierwsza inwestycja jaką wspólnie przeprowadzimy – dodaje prezes Wyrzykowski.

Więcej o:
rewitalizacja tbs mieszkania socjalne
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE