Reprezentantki UKS Dziesiątka wystartują na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Kamila Sroka i Angelika Dzwonek z UKS Dziesiątka, zakwalifikowały się na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, która odbędzie się we Wrocławiu w dniach 13 - 15 lipca.

Kamila Sroka i Angelika Dzwonek z UKS Dziesiątka, zakwalifikowały się na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, która odbędzie się we Wrocławiu w dniach  13 - 15 lipca.
Foto ilustracyjne/archiwum Radomsko24.pl
Kamila Sroka wystartuje na dystansie 2 000m z przeszkodami, a Angelika Dzwonek będzie reprezentować Radomsko w siedmioboju.

W lekkoatletyce, aby wystąpić na Olimpiadzie Młodzieży obowiązują kwalifikacje (trzeba być w swojej konkurencji wśród 20 najlepszych wyników w Polsce). Te wysokie kryteria nasze reprezentantki spełniły. Angelika Dzwonek znajduję się również wśród 20 najlepszych wyników w Polsce w rzucie oszczepem, jednak start w wieloboju wyklucza ją w udziale w drugiej konkurencji na Olimpiadzie.

Wcześniej bo 14 czerwca, na stadionie AZS-u w Łodzi 1. miejsce w rzucie oszczepem zajęła Angelika Dzwonek z wynikiem 40,03m. Na dystansie 1500m Kamila Sroka wywalczyła 2. miejsce z czasem 5:00,33.

W Opolu 20 czerwca stratowali też inni zawodnicy klubu UKS Dziesiątka. 1 miejsce zajęła Weronika Rudzka przebiegając 300 m przez płotki w czasie 50,64s. Aleksandra Urbanek wygrała rzut dyskiem 0,75 kg z rekordem życiowym – 28,64m, a w pchnięciu kulą 3 kg była 2 – 8,66m. Artur Gładysz na 200m ustanowił życiówkę 22,70s i zajął 2 miejsce. 3. miejsca wywalczyły: Kamila Sroka w biegu na 2 000m z przeszkodami z rekordem życiowym 7:40,27, a Angelika Dzwonek w rzucie oszczepem 35,61s.