Reprezentant Elektryka w centralnym etapie Olimpiady Wiedzy o Mediach

Reprezentant Elektryka w centralnym etapie Olimpiady Wiedzy o Mediach Fot. ZSE-E w Radomsku

To Marceli Księżnik z czwartej klasy o profilu technik elektronik. Na 60 uczniów z całego województwa łódzkiego, znalazł się w dziesiątce najlepszych, którzy zmierzą się z tematem mediów na etapie centralnym w Warszawie.

Udział w kolejnych edycjach Olimpiady Wiedzy o Mediach na stałe wpisał się w kalendarz uczniów Zespołu Szkół Elektryczno–Elektronicznych. W tym roku do udziału w niej przystąpiło 5 uczniów, którzy na etapie szkolnym napisali eseje na wskazane przez jury tematy i zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, który miał miejsce w Katedrze Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego. Z roku na rok olimpiada cieszy się coraz większym zainteresowaniem młodzieży.

W tegorocznej edycji do komitetu okręgowego wpłynęło ponad 100 esejów. Do testu z wiedzy o mediach przystąpiło 60 uczestników, a 10 z nich będzie reprezentować województwo łódzkie na Uniwersytecie Warszawskim.

- Udział w olimpiadzie był dla mnie wyjściem ze strefy komfortu, biorąc pod uwagę mój, raczej sporadyczny,  kontakt z dziennikarstwem. W związku z tym wynik testu wojewódzkiego był dla mnie niemałym zaskoczeniem, niemniej jednak pozytywnym. Jestem dumny z mojego niezamierzonego osiągnięcia i chętnie sprawdzę się w centralnym etapie - podsumował Marceli Księżnik.

Należy dodać, że ekipa z Elektryka całkiem przypadkowo spotkała na Uniwersytecie Łódzkim absolwenta szkoły – Michała Wiśniewskiego, obecnie studenta II roku dziennikarstwa, który wykorzystał w rekrutacji na studia zdobyty podczas olimpiady indeks.

- Studia dają mi wiele możliwości, które staram się jak najlepiej wykorzystywać. Udział w olimpiadzie pozwolił mi rozwinąć skrzydła i uświadomił jak bardzo interesującą dla mnie kwestią są media. Moich młodszych kolegów zachęcam do dalszego próbowania i niepoddawania się. Każdy kolejny udział w olimpiadzie daje ogromne doświadczenie i poszerza umiejętności - przekonuje Michał Wiśniewski.

Zawody centralne odbędą się w marcu.

Więcej o:
zse-e radomsko elektryk radomsko zse-e staż staż zse-e elektryk radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE