Renowacja starych mebli wraca do łask – nie czekaj i działaj!

Renowacja starych mebli wraca do łask – nie czekaj i działaj!

Z pewnością nie raz zdarzyło Ci się pozbywać z domu starych mebli. Odrapane stoliki kawowe, połamane stelaże łóżek i nierówno stojące szafy szybko wymienia się na nowe – nie jest to jednak regułą. Od niedawna popularność zyskuje samodzielna renowacja mebli. I Ty możesz odkryć w sobie majsterkowicza, wystarczy odrobina technicznego zacięcia i poczucia estetyki. Kto wie, może nawet rozbudzisz nowe pasje?

Od czego zacząć

Pierwszym krokiem jest pomysł. Musisz mieć ich jednak wiele, gdy chodzi o renowację starych mebli. Jeśli zawsze interesowało Cię to, jak własnoręcznie wykonywać naprawy niskim kosztem i chcesz przy tym zarobić – załóż własny biznes. Możesz zarejestrować go pod domowym adresem lub nawiązywać relacje biznesowe z pomocą adresu wirtualnego (https://wirtualne-biuro-warszawa.eu/). Na początku może nie wydawać się on przydatny, jednak jeśli zaczniesz się rozwijać, z pewnością lepiej będzie zachować prywatność dla siebie. Dzięki biurom wirtualnym (https://biuro-wirtualne-warszawa.eu/) łatwiej będzie CI również nawiązać relacje biznesowe. Prestiżowy adres pracuje też na Twój wizerunek – umieścisz go na materiałach promocyjnych i w internecie. To właśnie w nim potencjalni klienci będą szukać opinii o Twojej działalności, warto więc zadbać o każdy szczegół.

Jakich akcesoriów potrzebujesz – ścieranie zewnętrznej powłoki

Niezależnie od tego, czy zechcesz otworzyć własną firmę czy wybierzesz jedynie hobbystyczne naprawianie mebli, by dać im drugie życie musisz posiadać odpowiednie narzędzia i materiały. Przede wszystkim zaopatrz się w materiały, które pomogą Ci usunąć starą, zniszczoną powłokę – z pewnością będzie to papier ścierny, cyklina, czyli skrobak z ostrzem i opalarka pomocna zwłaszcza przy renowacji mebli z czasów PRL. Przyda Ci się też szlifierka do renowacji mebli – możesz postawić na model oscylacyjny lub mimośrodowy. Niezbędne okażą się środki chemiczne, zwłaszcza w przypadku lakierów i farb.

Dodaj meblom nowy blask

Po ściągnięciu starej warstwy i odpowiednim uzupełnieniu ewentualnych ubytków w meblu (czasem są to drobne uszkodzenia, które da się szybko załatać, innym razem naprawa może wymagać wymiany ścianki w regale czy nóżki fotela), przychodzi czas na malowanie. W tym przypadku do wyboru masz farbę do drewna, lakier i olej. Dowiedz się, która forma najbardziej Ci odpowiada i bierz się do roboty – z pewnością na początku czekają Cię potknięcia, ale w szybkim czasie możesz całkowicie odmienić swoje wnętrze. Jeśli bycie majsterkowiczem masz we krwi, możesz rozpocząć swoją działalność – początkowo na niewielką skalę, jednak z liczbą sukcesów zwiększą się w i Twoje zasięgi. Pracuj ciężko na swój sukces, a z pewnością osiągniesz cel!

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE