Remonty dróg w powiecie radomszczańskim

Remonty dróg w powiecie radomszczańskim

Bieżące inwestycje na drogach powiatowych i bezpieczeństwie przy wykonywaniu robót były przedmiotem obrad Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Powiatu Radomszczańskiego, która zebrała się 28 października.

Radni wysłuchali raportu na temat napraw i remontów oraz inwestycji wykonywanych na drogach powiatowych w pierwszym półroczu 2019 roku.

Jak informuje Aleksander Broszkowski, Naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami służby powiatowe na bieżąco prowadzą prace mające na celu wyeliminowanie potencjalnych zagrożeń dla uczestników ruchu kołowego i pieszych korzystających z dróg powiatowych.

Remonty cząstkowe (uzupełnianie ubytków nawierzchni jezdni bitumicznych) kosztowały powiatowy budżet w tym roku 1,153 mln zł., a to jeszcze nie wszystko, bo wciąż trwają kolejne prace związane z uzupełnianiem ubytków na drogach powiatowych. Na uzupełnianie oznakowania pionowego wydano  od początku roku ponad 52 tys. zł, odnowa oznakowania poziomego (na powierzchni blisko 8000 m kw.) kosztowała ponad 108 tys. zł.

Mówiono też o inwestycjach. W tym tygodniu zakończą się prace przy przebudowie drogi Amelin – Dziepółć (w sumie ok. 1600 metrów drogi, w tym 284 tys. zł dotacji z Gminy Radomsko) oraz drogi Kodrąb – Lipowczyce (koszt dwóch etapów inwestycji 341 tys. zł, w tym 80 tys. zł dotacji z Gminy Kodrąb).

W październiku zmodernizowany został 770-metrowy odcinek ulicy Wyszyńskiego w Radomsku (koszt całości prac to 275 tys. zł, dużą cześć kosztów pokryć samorząd miasta Radomska, który przeznaczył na ten cel kwotę 250 tys. zł).

W drugiej połowie listopada powinny zakończyć się prace przy budowie ronda u zbiegu ulicy Jagiellońskiej, Armii Krajowej i Starowiejskiej w Radomsku.

Więcej o:
drogi radomsko remonty drogi radomsko drogi w radomsku drogi powiat radomszczański
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE