Remont zbiornika w Stobiecku Miejskim. Mieszkańcy: woda wypompowana jest wprost na pobocze i ulice

Remont zbiornika w Stobiecku Miejskim. Mieszkańcy: woda wypompowana jest wprost na pobocze i ulice Fot. nadesłane

W poniedziałek 25 marca rozpoczęły się prace przy remoncie zbiornika wodnego położonego przy ul. Jana III Sobieskiego. Z naszą redakcją skontaktowali się mieszkańcy pobliskich ulic i mówią: coś tu jest nie tak, woda ze zbiornika wypompowywana jest wprost na ulice. Pokazują też zdjęcia.

Remont zbiornika obejmuje wypompowanie ze wody, wykoszenie roślinności ze skarp zbiornika i ich wywóz, wykop-odmulenie dna zbiornika koparką wraz z transportem wydobytego urobku (głębokość od 0,70-1.0 m), skarpowanie brzegów i skarp zbiornika wykonywanych koparkami z transportem.

Prace obejmują także obsianie skarp zbiornika mieszanką nasion traw bez humusowania i ręczne roboty związane z wyrównaniem, uporządkowaniem i częściowym obsianiem mieszanką traw terenu budowy.

Zdaniem mieszkańców najwięcej kontrowersji budzi jednak sposób wypompowywania wody ze zbiornika.

- Nie było żadnej informacji, że woda ze stawu będzie wypompowywana. Wężami strażackimi woda leje się na pobocze i pobliskie ulice. Woda płynie później do rowu, ale przy okazji zalewa też niektóre posesje - usłyszeliśmy od mieszkańca.

- Jeden z konkurencyjnych kandydatów w wyborach dla obecnego prezydenta obiecał, że takie miejsce jak to zostaną zagospodarowane, a w tym przypadku ten staw w naszej dzielnicy zostanie wyczyszczony. Chyba ktoś się wystraszył. Cuda wyborcze – komentuje.

W Urzędzie Miasta w Radomsku dowiedzieliśmy się, że wypompowywanie wody ze zbiornika ma zakończyć się do 27 marca.

- Na przesłanych zdjęciach uwidoczniony jest fragment, na którym woda częściowo, na krótkim fragmencie wypływa na jezdnię, następnie jednak wpływa do rowu melioracyjnego. Pracownicy firmy nadzorują proces wypompowywania wody, a pracownicy urzędu są w stałym kontakcie z wykonawcą. Prace prowadzone są w tym terminie ponieważ pozwoliły na to warunki pogodowe – przekazała naszemu portalowi Karolina Turowska z Wydziału i Informacji i Promocji UM w Radomsku.

Wynagrodzenie za wykonanie całości przedmiotu zamówienia dla firmy wykonującej zadanie FHU WIKBUD Gajda Damian wynosi: brutto: 98 154,00 zł Zgodnie z umową prace potrwają do 1 maja. Zbiornik remontowany jest na wniosek mieszkańców. 

Więcej o:
stobiecko miejskie zbiornik stobiecko staw
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE