Remiza strażacka na Bogwidzowach w remoncie

Remiza strażacka na Bogwidzowach w remoncie

Ruszył remont remizy Ochotniczej Straży Pożarnej Bogwidzowy, który realizowany jest w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego w Radomsku. Dzięki tej inwestycji remiza zyska nie tylko odświeżone wnętrze, ale stworzy możliwość lepszej integracji mieszkańców dzielnicy.

Już niedługo druhowie, mieszkańcy dzielnicy Bogwidzowy i całego miasta będą mogli korzystać z wyremontowanej siedziby OSP. Remont rozpoczął się w ubiegłym tygodniu, a oddanie remizy do użytku planowane jest na początku maja 2017 roku. Prace obejmują odnowienie głównej sali poprzez remont sufitu, odnowienie i odmalowanie ścian, wymianę parapetów oraz wykonanie innych prac mających na celu podniesienie estetyki obiektu. Całkowity koszt remontu wynosi 21 750 zł.

Po zakończeniu remontu, w życie wejdzie kolejny projekt Budżetu Obywatelskiego, który zwiększy funkcjonalność remizy OSP Bogwidzowy. Tym razem dotyczyć będzie on doposażenia remizy w sprzęt pożarniczy oraz akcesoria niezbędne do efektywnej integracji mieszkańców dzielnicy. W ramach tego projektu w okresie wakacyjnym zostaną przeprowadzone zajęcia dla mieszkańców miasta m.in. z języka angielskiego, dietetyki, rekreacyjne oraz plastyczne.

info: UM Radomsko

Więcej o:
budżet spotkania mieszkańcy głosowanie urząd miasta budżet obywatelski bo
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE